Lionel Messi, cifre uriaşe în 2021. A marcat de două ori în Barcelona – Elche 3-0 şi i-a lăsat în urmă pe Lewandowski şi Haaland

Antena Sport Publicat: 24 februarie 2021, 18:58

profimediaimages

Lionel Messi a marcat de două ori în Barcelona - Elche 3-0

În zi de Champions League, Barcelona a jucat în La Liga. Catalanii au câştigat pe propriul teren restanţa contra penultimei clasate, Elche.

Lionel Messi, două goluri în Barcelona – Elche 3-0

Meciul nu a fost lipsit de emoţii pentru Barcelona. La pauză, a fost doar 0-0. Lionel Messi a adus liniştea. Argentinianul a marcat de două ori, în minutele 48 şi 69, din pasele lui Braithwaite şi De Jong. Jordi Alba a stabilit scorul final, în minutul 73. Cel de-al treilea assit i-a aparţinut tot lui Braithwaite.

Cu 24 de meciuri jucate, Barcelona este a treia în clasament. Este la două puncte în spatele lui Real Madrid şi la cinci puncte de liderul Atletico Madrid. Echipa antrenată de Diego Simeone are însă un meci în minus.

Lionel Messi l-a egalat pe Cristiano Ronaldo în cursa pentru Gheata de Aur

Lionel Messi are un început excelent de an. A jucat de 13 ori şi a marcat 13 goluri, în care a oferit şi trei pase de gol. Argentinianul este urmat în topul marcatorilor din 2021 de Lewandowski, cu 12 goluri, şi de Haaland, cu 10 reuşite.

De asemenea, Lionel Messi a ajuns la 18 goluri înscrise în campionatul Spaniei, în care este golgheterul la zi. El este al doilea clasat în cursa pentru Gheata de Aur, premiul rezervat celui mai bun marcator al Europei, la egalitate cu Cristiano Ronaldo. Primul loc este ocupat de Robert Lewandowski, cu 26 de reuşite.

1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt