Un meci din liga a treia din Guatemala a ajuns celebru în lumea întreagă. Unul dintre fotbaliştii prezenţi pe teren a făcut un gest greu de înţeles.
Robinson Ramos, simulare inedită într-un meci din Guatemala
În timp ce arbitrul şi ceilalţi jucători s-au strâns în jurul unui jucător accidentat, Robinson Ramos a văzut cum un obiect aruncat din tribune a ajuns pe gazon. L-a ridicat şi s-a lovit cu el în cap!
Fotbalistul lui FC Batanecos a început apoi să se vaite, scrie The Guardian. Adversarii s-au enervat şi au încercat să îl ridice cu forţa. Mai bine de 30 de secunde a durat scena de teatru.
Player fakes being hit by object during Guatemalan football match https://t.co/pxX3oGYZuU pic.twitter.com/ETnx2t9VRs
— Guardian sport (@guardian_sport) February 23, 2021
Arbitrii nu au picat în capcană şi s-au concentrat asupra jucătorului accidentat iniţial, pentru care au solicitat intervenţia medicilor.
- Erling Haaland, mesaj surpriză înaintea confruntării „de foc” cu Franța de la Mondial: „Probabil asta vor face”
- „Nu mă uit la ce face el”. Kylian Mbappe, reacție fermă despre lupta cu Lionel Messi de la Mondial
- Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci
- Programul zilei a 13-a de la Campionatul Mondial 2026. Meciurile transmise pe Antena 1 și live în AntenaPLAY
- „Am jucat cărți!” Deschamps, pus pe glume! Ce au făcut jucătorii în timpul pauzei de 2 ore de la Franța – Irak































