Daniel Florea a marcat ca Maradona și a luat cartonaș galben. El a râs de arbitru și l-a criticat pentru că a ajutat-o pe FCSB.
Daniel Florea, după FCSB-Chindia 1-0: ”Am fost deraiați”
Jucătorii Chindiei au dat vina pe arbitraje și pentru cele șapte meciuri la rând fără victorie în campionat.
”Destul de vigilenți arbitrii. E un paradox. Au văzut de la 30 de metri, dar au fost câteva faulturi și auturi lângă ei la care n-au văzut. Intenționat a fost (n.r. execuția cu mâna), mi-am dat seama că m-a scos de pe traiectorie. Mi-am asumat.
Am fost deraiați de pe traiectoria pe care intrasem. Suntem prea mici. E o frustrare în interiorul nostru. S-a îndepărtat locul de play-off. E greu cu posibilitățile de la Chindia să luptăm pentru play-off”, a spus Daniel Florea, la Digi Sport.
Mihai Aioani l-a felicitat pe Darius Olaru
Și portarul Chindiei, Mihai Aioani, a acuzat erorile de arbitraj comise împotriva Chindiei, o echipă care a fost chiar și pe locul al treilea în campionat. Aioani a fost însă impresionat de golul pe care i l-a marcat Darius Olaru pe Arena Națională.
”Din păcate nu am reușit să facem mai mult. Este o doză de neîncredere după o serie de rezultate viciate de arbitraje. Olaru a avut o execuție foarte frumoasă. La final, l-am salutat și l-am felicitat. Am fost colegi la U21”, a spus Mihai Aioani.
- FCSB - Chindia 1-0
- Daniel Florea a marcat cu mâna
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Farul – Hermannstadt 1-1. Ianis Zicu, duel cu Dorinel Munteanu. Constănțenii dau lovitura
- Întrebarea care l-a făcut să râdă pe Cristi Chivu, după ce Inter a învins-o pe Udinese: „Începe să înțeleagă”
- Rio Ave – Benfica LIVE VIDEO (22:30). Jose Mourinho are nevoie de victorie pentru a rămâne aproape de rivale
- Daniel Pancu, discurs despre situația lui Ciprian Deac: „Deciziile antrenorului nu se discută niciodată”
- Englezii au aflat motivul pentru care Tottenham nu l-a lăsat pe Radu Drăgușin să plece. Transferul la AS Roma a picat































