Închide meniul

VIDEO | Constantin Budescu a debutat cu un eşec la Damac. "Portarul lor a avut o zi incredibilă!" Pentru ce şi-a cerut scuze românul

Antena Sport Publicat: 18 februarie 2021, 15:03

Comentarii
VIDEO | Constantin Budescu a debutat cu un eşec la Damac. "Portarul lor a avut o zi incredibilă!" Pentru ce şi-a cerut scuze românul

Constantin Budescu a debutat cu un eşec la Damac FC

Constantin Budescu a ajuns gratis la Damac, după ce s-a despărţit de Astra. Din cauza problemelor cu actele, nu a putut debuta în victoria cu 1-0 contra lui Al Hilal, meci care i-a adus demiterea lui Răzvan Lucescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Constantin Budescu: "Am ratat prea multe ocazii"

Budescu a fost pe teren încă din primul minut, în meciul de astăzi cu Al Faysaly. Românul plătit cu 150.000 de euro pe lună a jucat până la final, dar Damac a fost învinsă cu 2-0.

Budescu l-a lăudat pe portarul advers şi şi-a arătat regretul pentru ocaziile ratate.

"Am început meciul foarte greu, practic de la 2-0. Apoi am început să jucăm. În repriza a doua, am avut multe ocazii, dar n-am reuşit să înscriem. Aşa e fotbalul! Cred că portarul a avut o zi incredibilă, a scos toate mingile. Eu am ratat prea multe ocazii, la fel ca restul echipei. E o înfrângere grea pentru noi", a spus Constantin Budescu la finalul partidei, pentru RiyadiyaTV.

Reclamă
Reclamă

Budescu a primit cea mai mare notă dintre jucătorii oaspeţilor. El a fost notat cu 7.7 de sofascore. După 19 etape, Damac este penultima în clasament, cu 16 puncte. Următorul meci va fi pe 23 februarie chiar contra Al Ain, ocupanta ultimei poziţii în ierarhia din Arabia Saudită.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și