Ajuns la 35 de ani, Herea evoluează în prezent la Metaloglobus, acolo unde face echipă cu fratele său. Născut în București, Ovidiu Herea este unul dintre jucătorii care au scris istorie în tricoul celor de la Rapid.
Cine este Ovidiu Herea
Herea a început fotbalul la FC Național, de unde a fost cumpărat de Rapid. În 2013, mijlocașul ajungea în Elveția la Sion, urmând ca apoi să ajungă la Skoda Xanthi.
După ce a stat o jumătate de an fără club. Herea a semnat cu Pandurii, iar apoi a mei evoluat pentru Concordia, Viitorul, Balotești. Din 2018 se află la Metaloglobus.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- Ovidiu Herea va fi de la 10:30 la AS.ro LIVE
- Arsenal – Milan e live în AntenaPLAY, pe 23 iulie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Giovanni Becali, dezvăluiri despre transferul lui Louis Munteanu! Ce ofertă ar fi primit, de fapt, CFR Cluj
- Petrolul – FCSB LIVE TEXT, 21:30. Duel „de foc” la Ploiești. Echipele de start
- Arbitrii delegați la „dubla” U Cluj – Ararat Armenia, din turul 2 al preliminariilor Conference League
- Cine arbitrează „dubla” CFR Cluj – Lugano, din turul 2 al preliminariilor Europa League
- “Petrescu e Petrescu!” Kader Keita și-a „înțepat” fostul antrenor înainte de Rapid – CFR: “Prefer să joc fotbal”