Închide meniul

EXCLUSIV AS.ro LIVE | Florin Gardoş, aproape să intre în vestiarul lui FCSB :) "M-am gândit puţin!" Cum i-a venit ideea cu "The Expendables" după victoria lui Clinceni

Antena Sport Publicat: 11 februarie 2021, 7:56

Comentarii
EXCLUSIV AS.ro LIVE | Florin Gardoş, aproape să intre în vestiarul lui FCSB :) "M-am gândit puţin!" Cum i-a venit ideea cu "The Expendables" după victoria lui Clinceni

Florin Gardoş autorul glumei cu "The Expendables" după FCSB - Clinceni 0-1

FCSB a fost învinsă cu 1-0 de Academica Clinceni, în etapa a 22-a a campionatului. Oaspeţii s-au impus pe Arena Naţională cu ajutorul a cinci jucători ai roş-albaştrilor: Florin Gardoş, Adi Popa, Raul Rusescu, Cristi Tănase şi Paul Pârvulescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Gardoş, autorul glumei cu "The Expendables", după FCSB – Clinceni 0-1

"Eu am avut ideea (n.r. cu 'The Expendables') . Eram în vestiar după meci şi am auzit că am fi fost numiţi 'expiraţii' la tv, în spirit de glumă. Voiam să postez ceva pe Facebook şi am zis că 'expiraţii' sună urât. Asta a fost legătura", a povestit Florin Gardoş, care spune că el ar fi trebuit să joace rolul lui Dolph Lundregren pentru că "sunt mai blonduţ".

Meciul de pe Arena Naţională i-a adus aminrte lui Florin Gardoş de succesele obţinute cu FCSB. "M-am gândit puţin încotro trebuie s-o iau", a glumit fundaşul în vârstă de 32 de ani. Până la urmă, a ales vestiarul care trebuie. Acolo s-a declanşat şi o mare sărbătoare la finalul partidei.

"A fost bucurie mare în vestiar. Şi pentru că a fost vorba despre FCSB, dar şi pentru că nu ne-a mers prea bine în retur, faţă de turul campionatului când am făcut mult mai multe puncte decât ne aşteptam. Veneam şi după meciul acela, 0-3 cu UTA, acasă, era o tensiune", a declarat Florin Gardoş la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:00
Negocieri avansate pentru transferul lui Louis Munteanu. Viitoarea adversară a FCSB-ului oferă o sumă uriaşă
8:59
Portarul lui Cristi Chivu, investigat pentru ucidere din culpă. Cele 3 scenarii + care e pedeapsa maximă
8:43
Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană
8:34
Mihaela Cambei, o nouă performanță remarcabilă. Românca a cucerit trei medalii de aur la Europenele U-23
8:24
Ionel Dănciulescu nu s-a ferit după partida “frățească” din Cupa României: “Inima mea va fi la FC Dinamo”
23:59 28 oct.
Zeljko Kopic și-a taxat jucătorii după victoria cu CS Dinamo din Cupa României: „Puteam să ne compromitem”
1 Florin Talpan, discurs devastator înainte de CS Dinamo – FC Dinamo: „O clonă, la fel ca FCSB. Suporterii sunt mințiți” 2 Juri Cisotti a primit verdictul. Cât stă pe bară mijlocașul lui FCSB accidentat în meciul cu UTA 3 UPDATEDecizia luată de Mirel Rădoi, după ședință de la Universitatea Craiova. Ce s-a întâmplat la antrenament 4 Josep Martinez, portarul lui Inter, a lovit mortal un bărbat de 81 de ani în scaun cu rotile. Chivu şi-a amânat conferinţa 5 EXCLUSIVMarian Drăgulescu s-a pronunțat în scandalul de hărțuire din gimnastică: “Sunt două «bărcuțe», trei” 6 FC Dinamo câștigă meciul “frățesc” cu CS Dinamo din Cupa României. Elevii lui Kopic n-au avut un final liniștit
Citește și