Închide meniul

EXCLUSIV | Victor Becali, prima reacţie după acuzele aduse de Anamaria Prodan. Ce spune despre ameninţările pe care le-ar fi primit Dennis Man

Iulian Focșăneanu Publicat: 28 ianuarie 2021, 16:06

Comentarii
EXCLUSIV | Victor Becali, prima reacţie după acuzele aduse de Anamaria Prodan. Ce spune despre ameninţările pe care le-ar fi primit Dennis Man

Victor Becali / As.ro

Victor Becali a reacţionat şi a oferit amănunte în exclusivitate pentru AS.ro. Agentul de jucători asigură că nu a fost vorba de nicio ameninţare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Victor Becali: "Cum să îi ameninţ pe Dennis Man şi pe tatăl lui?"

"Orice declaraţie trebuie să aibă şi o acoperire în realitate. Cum adică să îl ameninţ pe tatăl lui Dennis Man sau pe jucător? A spus Dennis Man asta sau tatăl lui? Nu a fost nimeni acolo, iar ei sunt oameni în toată firea şi pot spune asta. Cum să ameninţ un jucător, cu ce?", a declarat Victor Becali pentru AS.ro.

Anamaria Prodan continuă să impresarieze jucători de top de la FCSB. Darius Olaru, Iulian Cristea, Ionuţ Panţîru şi Andrei Vlad sunt sub contract cu cea care i-a declarat război lui Gigi Becali. Vărul patronului roş-albaştrilor asigură că fotbaliştii nu vor avea de suferit.

"Cu ce să aibă de suferit aceşti jucători? În primul şi în primul rând, jucătorii sunt proprietatea clubului. Ce club îşi doreşte să se facă presiuni asupra proprilor jucători, când sunt în proprietatea lui? Este absurd, este greu de crezut aşa ceva.

Gigi Becali îşi doreşte să facă presiune împotriva jucătorilor lui, proprietatea lui, în societatea lui? Este absurd! Agentul doar reprezintă interesele jucătorului, nu este propietarul jucătorului", a precizat Victor Becali. 

Reclamă
Reclamă

Ce acuze a adus Anamaria Prodan

Anamaria Prodan ar fi trebuit să primească un milion de euro după transferul lui Dennis Man la Parma.

Eu nu mai pot să lucrez cu Gigi pentru că este dezamăgirea mea. El nu are nimic sfânt în el, totul este spoială. Este un om de afaceri care trădează și face rău. Eu când spun lucrurile astea mi le asum.

Gigi, dacă avea demnitate, nu avea cum să oblige jucătorul să rupă contractul cu mine. Dumnezeu nu lasă nimic nepedepsit pe pământ, cum nu a lăsat nici la Giovanni.

Reclamă

Tatăl lui Man a fost amenințat acum o oră să semneze cu Giovanni. Da, a fost amenințat! Gigi și Giovanni vor să își atribuie orice ofertă. Giovanni a amenințat că dacă nu face el transferul, nu se mai face. 

Giovanni vrea să își ia 500.000 în 5 ani, câte 100.000 în fiecare an. Nu sunt o nebună! Ieri l-au terorizat pe taică-su să rupă contractul cu mine, că nu se mai face transferul. Am vorbit azi cu cei din familie, erau disperați!”, a declarat Anamaria Prodan la PRO X.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:05
Constantin Budescu i-a ironizat pe contestatarii lui Mircea Lucescu: “Dacă nu le convine unora, poate să plece”
18:01
Miodrag Belodedici, verdict despre șansele României la baraj: “Toți vor să joace împotriva noastră, nu?”
18:00
LIVE SCOREIrak – Emiratele Arabe Unite se joacă ACUM. Cosmin Olăroiu luptă pentru calificarea la World Cup 2026
17:52
EXCLUSIVDecizia lui Mircea Lucescu înainte de România – San Marino, ultimul meci al tricolorilor din preliminarii!
17:45
Cât costă biletele la meciurile Barcelonei pe Camp Nou! “Preţuri nebune” după renovarea arenei
17:36
Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 4 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut”
Citește și