Închide meniul

Caz șocant după Santos – Boca Juniors! Portarul brazilienilor ar fi jucat infectat cu COVID-19. Jucătorii au refuzat să intre în vestiar la pauză

Gal Dorin Publicat: 8 ianuarie 2021, 20:11

Caz șocant după Santos – Boca Juniors! Portarul brazilienilor ar fi jucat infectat cu COVID-19. Jucătorii au refuzat să intre în vestiar la pauză

Scandal uriaș după duelul dintre Santos și Boca Juniors

Portarul celor de la Santos ar fi aflat înaintea partidei că este pozitiv, împreună cu el știind și ceilalți colegi ai săi. Se pare că acesta este motivul pentru care jucătorii au refuzat să meargă la cabine la pauza meciului și au fost fotografiați așteptând pe jos lângă banca tehnică. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pe teren, partida din prima manșă a semifinalei Cupei Libertadores s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Scandal uriaș în Brazilia după Boca Juniors – Santos

Conform celor de la TNT Sports citați de spaniolii de la Marca, portarul John rămâne în Buenos Aires și așteaptă un zbor care sî îl ducă în Brazilia. 

Cei de la Boca Juniors au anunțat că sunt de părere că Santos a ascuns în mod intenționat informația și l-au lăsat pe John să joace deși știau că a fost testat pozitiv.

Rămâne de văzut cum vor reacționa oficialii din Confederația Sud Americană de Fotbal (CONMEBOL) la aceste vești și la plângerea din partea echipei din Argentina. 

Reclamă
Reclamă

Între timp, fundașul Wagner Leonardo de la Santos a fost și el testat pozitiv, dar a rămas pe banca de rezerve în timpul meciului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:49

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci crucial pentru tricolorii lui Mircea Lucescu

10:35

„Nu am mai spus-o la nimeni”. Ce discuție a purtat Louis Munteanu cu Dan Petrescu, înainte să semneze cu CFR Cluj. Sfatul primit

10:16

All-Star Game 2026, SUA vs restului lumii

10:08

Atuul lui Mircea Lucescu în faţa lui Ralf Rangnick, înainte de Austria – România

10:07

Neluțu Varga face un nou transfer la CFR Cluj. Întăriri pentru Dan Petrescu după plecarea lui Daniel Graovac la FCSB

9:30

„Ca Benzema la Real Madrid”. Mihai Stoica a dezvăluit cum l-a convins Gigi Becali pe Denis Alibec să revină la FCSB

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și