Închide meniul

ULTIMA ORĂ | Laurenţiu Reghecampf şi-a găsit echipă. "Este pe punctul de a semna". Gigi Becali îşi poate pune pofta-n cui

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 decembrie 2020, 14:22

Comentarii
ULTIMA ORĂ | Laurenţiu Reghecampf şi-a găsit echipă. "Este pe punctul de a semna". Gigi Becali îşi poate pune pofta-n cui

Laurenţiu Reghecampf, aproape de a deveni antrenorul lui Al Shabab

Jurnaliştii de la Al Bilad Daily anunţă că Al Shabab poate fi viitoarea destinaţie a antrenorului român. Reghecampf a început negocierile cu gruparea din Arabia Saudită, care este fără victorie în ultimele trei meciuri din campionat. Astfel, portughezul Pedro Caixinha este ca şi demis.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Laurenţiu Reghecampf, negocieri pentru preluarea lui Al Shabab

"Sursele noastre susţin că Laurenţiu Reghecampf, fost antrenor la Al Hilal, este aproape de a prelua Al Shabab. Conducerea clubului este nemulţumită de rezultatele înregistrate de echipă în ultima perioadă şi de eliminarea din Cupa Campionilor. Ca urmare, au început negocierile cu Reghecampf şi acestea sunt într-un stadiu avansat", a dezvăluit sursa citată anterior.

Laurenţiu Reghecampf era aşteptat în Liga 1 şi au existat zvonuri că o va prelua pe FCSB. Soţia tehnicianului, Anamaria Prodan, a ţinut să asigure, în această lună, că este exclusă o revenire în România.

"Nu cred, adică eu niciodată nu spun niciodată, dar este cumva cam greu să îi aduci pe Olaroiu, Reghecampf, Lucescu senior, Lucescu junior.

E greu că până la urmă lumea asta şi viaţa noastră înseamnă bani şi lumea asta are legătură, până la urmă, vrei, nu vrei, în jurul banilor", a spus Anamaria Prodan, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

După despărțirea de Al Wasl, Reghecampf a decis să rămână în Dubai, pentru a fi alături de copiii lor care sunt acolo la școală.

Laurențiu Reghecampf a plecat, în octombrie, după aproape doi ani, de la Al-Wasl. Românul nu și-a mai dorit să stea în Emiratele Arabe Unite și a renunțat la înțelegerea pe care în avea cu gruparea din Dubai. Decizia a luat-o după eșecul suferit în fața echipei lui Daniel Isăilă, scor 1-4.

Reghecampf a mai avut tentative de a pleca, dar a fost ținut în loc de clauza uriașă pe care o avea în contract. Dacă demisiona, trebuia să achite nu mai puțin de două milioane de euro. Aceeași sumă ar fi primit-o și dacă era dat afară.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:29
Florin Tănase, declarația serii după FCSB – Csikszereda 1-0: „Incredibil, e decapotabil”
23:03
„Ei m-au ajutat cel mai mult”. Matei Popa, după debutul la FCSB: „Donnarumma? Nu-mi place deloc”
22:56
Darius Olaru a făcut praf arbitrajul, după FCSB – Csikszereda 1-0: „Mi se pare incredibil. Am simulat din nou”
22:48
Gigi Becali a „distrus” un titular de la FCSB, după victoria cu Csikszereda: „Să-l sun, crezi că te distrezi pe teren?”
22:48
Gigi Becali a anunțat noi transferuri la FCSB: „Ne-am înțeles”. Sfaturi primite de la Mirel Rădoi
22:30
LIVE VIDEOTondela – Benfica 0-0, în Liga Portugal. Jose Mourinho caută un nou succes în campionat
1 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 2 FCSB transferă un atacant brazilian. Vine să se bată cu Bîrligea pentru postul de titular! 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Plecare de la Manchester City 4 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 5 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 6 Un club uriaş din Europa îl transferă pe Benzema. Francezul va avea un salariu de 20 de milioane de euro!
Citește și