Închide meniul

Ovidiu Haţegan, taxat de CCA pentru scandalul de la Paris. Cine va arbitra derby-ul dintre CFR Cluj şi FCSB

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 decembrie 2020, 15:50

Comentarii
Ovidiu Haţegan, taxat de CCA pentru scandalul de la Paris. Cine va arbitra derby-ul dintre CFR Cluj şi FCSB

Ovidiu Haţegan nu va fi delegat la derby-ul CFR Cluj - FCSB

Comisia Centrală a Arbitrilor a decis să nu îl trimită pe Haţegan în Gruia. Arădeanul este afectat după tot ce s-a întâmplat în timpul partidei dintre PSG şi Başakşehir. Într-o situaţie similară sunt şi colaboratorii săi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ovidiu Haţegan ratează derby-ul CFR Cluj – FCSB

Istvan Kovacs a fost ales pentru a împărţi dreptatea în disputa dintre campioana en-titre şi liderul Ligii 1, anunţă GSP. Decizia a fost luată de Kyros Vassaras, în încercarea de a nu-l expune şi mai mult pe Haţegan într-un duel cu o miză uriaşă în lupta pentru titlu.

Kovacs tocmai a arbitrat în UEFA Champions League. A fost la Sankt Petersburg, acolo unde Zenit a fost învinsă de Borussia Dortmund, scor 1-2. De altfel, Istvan a fost delegat şi la ultima întâlnire dintre FCSB şi CFR Cluj. Cu el la centru, ardelenii câştigau cu 2-0 pe Arena Naţională, graţie reuşitelor lui Susic (85) şi Itu (87). De atunci nu a mai arbitrat-o pe niciuna dintre rivale.

Derby-ul Ligii 1, dintre CFR Cluj şi FCSB, se va disputa duminică, de la ora 21:00, şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Ovidiu Haţegan: "Vă rog să ne respectaţi tăcerea"

Ovidiu Haţegan s-a întors în ţară după nebunia din capitala Franţei. A evitat să facă vreun comentariu pe subiect şi aşteaptă verdictul de la UEFA.

Reclamă
Reclamă

"Nu putem face nicio declarație, trebuie să discutăm mai întâi la UEFA. În mod normal, v-aș fi răspuns cu mare plăcere, dar nu în această seară. Sigur, ne pare rău, dar vă rog să ne respectați tăcerea și să înțelegeți situația", a declarat Ovidiu Haţegan pentru Europe1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și