Plecat cu scandal de la Dinamo în mijlocul haosului din organizația ”câinilor”, Bălănescu a fost dorit de multe echipe din Liga 1.
Bogdan Bălănescu: ”Am avut o discuție cu niște oameni de încredere”
”În proporție de 99.9% voi fi directorul general al lui FC Voluntari și spun asta nu mândrie și chiar cu bucurie că, după o perioadă foarte grea, am avut o discuție cu niște oameni de încredere, oameni corecți și îmi va face plăcere să lucrez acolo”, a declarat Bălănescu.
Bogdan Bălănescu face lumină: ”Nu m-a dat nimeni afară de la Dinamo!”
În plus, fostul oficial din ”Ștefan cel Mare” a ținut să clarifice și condițiile despărțirii sale de formația bucureșteană.
”Au fost și alte oferte, știți foarte bine că în fotbal, când se face un anunț de genul ăsta că îl va da afară…apropo de asta, vreau să fac o precizare: nu m-a dat nimeni afară de la Dinamo, a fost o decizie luată de comun acord cu cei de acolo.
Au fost oferte, a fost o decizie greu de luat, dar am optat pentru FC Voluntari și cred că am făcut foarte bine”, a precizat Bogdan Bălănescu într-o intervenție la Metropola TV.
- Bogdan Bălănescu și-a găsit altă echipă
- El s-a despărțit recent de Dinamo
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- „Era mai în formă”. Marius Lăcătuș, reacție fermă după ce a văzut lotul convocat de Mircea Lucescu
- Nicolae Stanciu, prima victorie de la revenirea în China în ziua chemării sale la naţională! Nota primită
- Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună
- A văzut lotul convocat de Mircea Lucescu și s-a convins, înainte de Turcia – România: „În ei va sta calificarea”
- Jucătorul dorit de Cristi Chivu la Inter se operează! Când este așteptat să revină fotbalistul din Premier League
































