Închide meniul

”Sunt doar trei puncte!” Jorge Costa, sincer după victoria cu CFR Cluj. Secretul succesului pentru tehnicianul pregătit de Mourinho

Gal Dorin Publicat: 1 noiembrie 2020, 20:16

”Sunt doar trei puncte!” Jorge Costa, sincer după victoria cu CFR Cluj. Secretul succesului pentru tehnicianul pregătit de Mourinho

Jorge Costa a declarat la finalul meciului că ar merge până la capătul lumii pentru jucătorii săi

Medieșenii au bătut ultima oară în Gruia în 2011, atunci când Costa era antrenorul CFR-ului. Totuși, ei au ajuns la șapte partide consecutive în care au primit gol în acest sezon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jorge Costa: ”Sunt doar trei puncte”

Antrenorul medieșenilor a explicat că, deși victoria este importantă și pentru că a venit împotriva CFR-ului, sunt doar trei puncte în cadrul clasamentului.

”Nu vă mint, sunt doar trei puncte. Dar pentru noi, sunt mai mult decât trei puncte, împotriva unei echipe care dacă nu este cea mai bună, este printre cele mai bune din Româania. Ne-a dat încrederea de care aveam nevoie în munca pe care o facem aici.

Am făcut lucrurile pe care le facem în fiecare zi. În opinia mea, mai avem încă multe lucruri de făcut, să ne îmbunătățim condiția fizică. Am jucat cu jucători car enu aveau multe meciuri în picioare

Jucătorii au crezut în ei. Credem unul în celălalt, muncim ca să fim mai buni mâine decât suntem astăzi”, a explicat Jorge Costa.

Reclamă
Reclamă

Jorge Costa: ”Voi merge până la capătul lumii cu jucătorii mei”

Jorge Costa a fost extrem de bucuros după meci și a declarat că ar merge până la capătul lumii pentru jucătorii săi.

”Am arătat mai bine la pase și în apărare. Am jucat, ne-am apărat când a fost nevoie. Trebuie să avem curajul să jucăm pe teren, sigur că am avut ceva noroc. Le-am zis jucătorilor, eu cred că vom veni acasă cu trei puncte și i-am întrebat dacă ei cred în mine.Dacă vor juca așa, voi merge până la capătul lumii cu ei”, a exultat tehnicianul la finalul partidei într-un interviu pentru Digisport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:55 5 iun.

Franța a încasat 5 goluri într-un meci oficial după o pauză de 57 de ani! Festival de reușite în Nations League

23:46 5 iun.

Avertisment pentru Cristi Chivu: “Poate pleca până în decembrie” Dezvăluiri dure din vestiarul lui Inter

23:44 5 iun.

Spania – Franța 5-4! Semifinală „nebună” în Nations League. „Furia Roja”, duel cu Portugalia în ultimul act

23:13 5 iun.

Italienii au anunțat prima decizie a lui Cristi Chivu la Inter! Ce se va întâmpla începând cu primul meci

23:13 5 iun.

Cristi Chivu, criticat pentru plecarea la Inter! Presa din Parma a reacţionat dur: “Lasă un gust amar”

22:47 5 iun.

Gigi Becali, lăudat de Mircea Lucescu după ce l-a transferat pe Denis Alibec la FCSB: “Vă divulg ce mi-a spus!”

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 4 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 5 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 6 Gigi Becali, reacție fermă după decizia în procesul pentru palmares cu CSA Steaua: „Mi l-au dat moștenire”
Citește și