FCSB caută al treilea succes din actuala ediție de campionat, iar gruparea antrenată de Marius Baciu va întâlni Sepsi Sfântu Gheorghe, în epilogul rundei a patra din Liga 1.
Pentru disputa care va avea loc în fața unui stadion plin, tehnicianul roș-albaștrilor a alcătuit deja primul 11 și a luat o decizie importantă în ceea ce-l privește pe Florin Tănase.
Florin Tănase revine în echipa de start la FCSB
Florin Tănase a fost lăsat pe bancă etapa trecută, în remiza dintre FCSB și Farul Constanța, dar cel mai important marcator al roș-albaștrilor din sezonul trecut a intrat pe teren după doar 29 de minute, în locul lui Toma.
Pentru partida de la Sfântu Gheorghe, Marius Baciu și-a schimbat abordarea, iar Tănase va evolua acum din primul minut în disputa cu Sepsi OSK, anunță fanatik.ro.
- Echipa de start a FCSB pentru meciul cu Sepsi: M. Popa – Crețu, Duarte, Batubinsika, Pădurariu – Joao Paulo, Gnahoré, Tănase – Boutoutaou, Bîrligea, Cisotti.
- „Când FCSB nu primeşte, se vorbeşte trei săptămâni”. Victor Angelescu a „luat foc” şi a criticat arbitrajul
- Sepsi – FCSB 0-0, ACUM. Ocazii mai mari pentru gazde
- Fotbalistul care a dat gol FCSB-ului, transfer uriaş: „Nu l-am vinde sub 5.000.000 de euro. Mai bun decât Bîrligea”
- Botoșani – Corvinul 0-0. Moldovenii lui Marius Croitoru rămân fără victorie în noul sezon
- Jucătorul ofertat de Universitatea Craiova s-a dus la patron şi a cerut transferul!































