Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, vrea neapărat să obțină aprobarea de la DSP pentru a permite accesul fanilor pe stadioane, dar susține că totul depinde de acordul specialiștilor în medicină.
Ionuț Stroe: ”Totul depinde de creșterea numărului de infectări”
”Avem nevoie de acordul specialiștilor în medicină. Avem nevoie de acordul DSP. Totul depinde de creșterea numărului de infectări. A fost o explozie în ultimul timp.
Aș vrea să deschidem stadioanele cu meciurile naționalei. Acesta era planul se poate modifica și în rău, dar și în bine.
Responsabilitatea o poartă organizatroul meciului, dar trebuie să fim și noi conștienți, spectatorii, de periculozitatea la care ne expunem
Eu refuz să iau în considerare faptul ca spectatorii să nu fie prezenți pe stadioane”, a declarat Ionuț Stroe la Neața cu Răzvan și Dani, de la Antena 1.
- Rata infectări cu noul coronavirus a crescut în România
- Câte cazuri de COVID-19 s-au înregistrat astăzi
- MTS și-ar dori să permită accesul fanilor pe stadioane
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Barcelona – Atletico Madrid 3-1. Catalanii se distanțează în fruntea La Liga
- Nebunie în Premier League! 9 goluri și un nou record stabilit de Erling Haaland
- Claudiu Petrila, cu capul în pământ după eșecul cu FC Argeș: „Trebuia să fim mai atenți”
- Bogdan Andone, uluit de propriul elev după FC Argeș – Rapid 2-1: “E un miracol că mai joacă fotbal”
- Rapid, șanse reduse de calificare în sferturile Cupei României. Toate calculele după eșecul cu FC Argeș
































