Octavian Popescu, explicaţii după gesturile fără precedent din FCSB – Botoşani 3-2: „Sunt supărat”

Viviana Moraru Publicat: 18 august 2026, 0:18

Comentarii
Octavian Popescu, explicaţii după gesturile fără precedent din FCSB – Botoşani 3-2: „Sunt supărat

Octavian Popescu, nervos după FCSB - Botoşani 3-2/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Octavian Popescu a oferit prima reacţie, după ce FCSB a învins-o cu 3-2 pe Botoşani, în etapa a cincea a Ligii 1. Mijlocaşul a fost decisiv la golul victoriei marcat de Daniel Bîrligea, în minutul 90+6.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Octavian Popescu a fost un car de nervi, la finalul partidei cu Botoşani. Mijlocaşul nu s-a putut controla şi a început să protesteze, iar nici Marius Baciu nu l-a putut linişti. În cele din urmă, el a părăsit nervos terenul, mergând direct la vestiare deşi ceilalţi coechipieri încă erau pe gazon.

Octavian Popescu, explicaţii după criza de nervi din FCSB – Botoşani 3-2

Octavian Popescu a recunoscut că îşi doreşte să joace cât mai mult. Acesta nu-şi poate explica de ce a fost scos din echipa de start, după începutul bun de sezon avut ca titular al roş-albaştrilor.

Când a fost întrebat despre Gigi Becali, Octavian Popescu şi-a liniştit tonul şi nu a vrut să comenteze mai mult despre situaţia sa de la FCSB.

„Am făcut o fază foarte frumoasă și mă bucur că am câștigat și am luat cele trei puncte. Aveam în minte înainte să mă bage că poate o să reușesc aceeași fază și am reușit.

Reclamă
Reclamă

Sunt supărat că nu joc titular, asta e. Am jucat puține minute, la fel și cu Sepsi, cred că nu merit asta. Este normal să fii supărat, când ești fotbalist, trebuie să joci mai mult, nu 10 minute.

Sper să revin în primul 11 și să-mi ajut echipa să rămânem pe locul 1. Sper să joc cât mai mult, să revin în primul 11. În primele meciuri, cred că am fost decisiv în aproape toate și nu cred că meritam să ies din primul 11. Asta este, ce să fac? (n.r. după ce i s-a spus că Gigi Becali l-a criticat)”, a declarat Octavian Popescu, conform digisport.ro, după FCSB – Botoşani 3-2.

Ce a spus Gigi Becali despre Octavian Popescu, după FCSB – Botoşani 3-2

Gigi Becali (68 de ani) a comentat în stilul caracteristic plecarea directă la vestiare a lui Tavi Popescu (23 de ani) după victoria dramatică din meciul cu Botoşani.

Reclamă

Ciocolata”, a spus Becali, referindu-se la faptul că Tavi Popescu nu a jucat de la început. Pentru că a dat assist-ul la golul victoriei, marcat de Bîrligea, Becali a decis ca Tavi Popescu să fie titular în următorul meci.

„Ciocolata (n.r: A intrat prea târziu) Da, ciocolata. Măi, ciocolată, lasă, mă, fotbal, lasă bomboanele.

(n.r: Golul 3 e în proporţie mare al lui) Da, dar nu numai asta.

Dacă nici lui nu i-am dat şanse. Şi i-am dat, şi i-am dat. Acum o să joace el. O să-i dau ciocolata acum”, a declarat Gigi Becali pentru primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21 18 aug.

I-a dat două goluri FCSB-ului, la care a jucat în trecut, şi a făcut praf arbitrajul: „Se joacă cu soarta noastră”

0:08 18 aug.

„Nu ne doare în şezut”. Daniel Bîrligea a răbufnit, după ce a fost decisiv în FCSB – Botoşani 3-2: „Staţi acasă”

0:03 18 aug.

Singurul jucător criticat de Gigi Becali după victoria dramatică a FCSB-ului: „Vrea să fie şmecher”

23:54

Gigi Becali a dat verdictul când l-a văzut pe Tavi Popescu plecând nervos de pe teren! Decizia în cazul lui

23:46

FotoDecizia luată de Gigi Becali, după ce l-a văzut pe Daniel Bîrligea în lacrimi în FCSB – Botoşani 3-2

23:38

Gigi Becali, prima reacţie după victoria dramatică a FCSB-ului cu Botoşani: „Nu sunt antrenor. Nu mă pricep la sisteme”

1 Imaginea anului: puștiul de 18 ani de la Lens, singur pe tunel în timp ce colegii ridicau trofeul deasupra capului 2 Cauza morții lui Mircea Marius, nepotul lui Mircea Rednic, la doar 37 de ani. S-a stins chiar în ziua nunții 3 „E mai bun decât Bîrligea!” Atacantul startului de sezon semnează: 1,5 milioane de euro 4 Mihai Stoica „a luat foc” după ce l-a auzit pe primarul Ciprian Ciucu: „Îi e silă”. Cum a fost numită FCSB de primar 5 Luis Enrique a răbufnit după înfrângerea din Supercupă! Întrebarea care l-a făcut să plece de la conferință: „La revedere!” 6 Arnold Garita a făcut show la venirea în România! Cum l-a numit pe Gigi Becali: „Dacă nu joc, îmi iau banii şi plec”
Citește și