Bălănescu este însă în funcție încă de pe vremea lui Nicolae Badea și pare să aibă șanse de a rămâne și acum datorită poziției pe care o deține în Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal.
Pablo Cortacero nu îl mai vrea pe Bogdan Bălănescu
Directorul general al clubului din șoseaua ”Ștefan cel Mare” ar fi fost anunțat de Cortacero că, de săptămâna viitoare, spaniolul va aduce tot un iberic pentru a ocupa funcția.
Totuși, dacă Bălănescu va rămâne fără poziția de la Dinamo, el va pierde automat și funcția din cadrul FRF, fapt ce ar fi un dezavantaj clar pentru Dinamo.
O altă variantă luată în calcul ar fi păstrarea lui Bogdan Bălănescu în funcție, însă doar de fațadă, iar adevăratul director general să aibă în acte poziția de manager general, raportează Prosport.
- Bogdan Bălănescu este la club de pe vremea lui Nicolae Badea
- Cortacero vrea să aducă mai mulți spanioli în cadrul clubului
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Mihai Stoica, mesaj pentru fanii celor de la FCSB! S-a decis soarta lui Elias Charalambous: “Relax, lads”
- Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11
- “Oamenii erau fericiți că vor juca cu Austria!” Ralf Rangnick, mesaj de luptă înaintea meciului cu România
- Karlo Muhar, prima reacție după ce a semnat cu CFR Cluj: “M-am întors acasă!”
- Farul a transferat un fost atacant de la Rapid. Jucătorul a fost prezentat oficial