Închide meniul

Răzvan Burleanu, asigurări pentru echipele calificate în cupele europene. "Nu se aplică restricţii!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 august 2020, 15:15

Comentarii
Răzvan Burleanu, asigurări pentru echipele calificate în cupele europene. "Nu se aplică restricţii!"

Răzvan Burleanu a fost prezent la Guvern

Preşedintele FRF asigură că nu există niciun risc ca CFR Cluj, FCSB, Universitatea Craiova şi FC Botoşani să piardă la "masa verde" din cauza restricţiilor cauzate de pandemie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Burleanu îi linişteşte pe granzii din Liga 1

Burleanu a dezvăluit că CFR Cluj a primit cu uşurinţă dreptul de a face deplasarea în Malta, pentru a juca împotriva celor de la Floriana.

"Chiar de săptămâna trecută, la propunerea FRF, Ministerul Tineretului şi Sportului a susţinut această modificare legislativă astfel încât să ne asigurăm că echipele româneşti pot participa în cupele europene. Atât la nivel de competiţii intercluburi cât şi la nivel de echipe naţionale. 

În momentul de faţă nu aplicăm restricţii la nivel naţional nici pentru cei care intră, nici pentru cei care părăsesc România. A fost probabil doar o problemă de comunicare, probabil n-au citit la timp modificarea legislativă la nivelul Guvernului", a declarat conducătorul Federaţiei Române de Fotbal.

Nici Mirel Rădoi sau Adrian Mutu nu au de ce să îşi facă griji. Reprezentativele României vor respecta calendarul UEFA.

Reclamă
Reclamă

"Am mai discutat şi despre parcursul echipelor naţionale. Ţinând cont că avem aceste meciuri în luna septembrie atât la nivel de primă reprezentativă, cât şi la nivel de naţională U21. Le-am făcut actualizări premierului şi celor doi miniştri care au participat în ceea ce priveşte situaţia din Europa, cu toate restricţiile prin care trebuie să trecem şi noi ca echipă naţională şi jucătorii noştri", a mai spus Burleanu.

Răzvan Burleanu a discutat, la Guvern, şi despre noul protocol medical care va fi aplicat în Liga 1. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica Inter în optimile Ligii Campionilor, după 1-3 în tur cu Bodo/Glimt?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:29
Alex Chipciu, discurs sincer după victoria de la Botoșani: „Nu suntem calificați”
22:24
Valeriu Iftime: “În prostia mea credeam la titlu!” Face praf un jucător: “Parcă a băut două sticle de whiskey”
21:58
Botoşani – U Cluj 1-3. „Șepcile roșii” defilează către o nouă prezență în play-off
21:18
Canada s-a calificat în finala olimpică, după o revenire de senzație! MacKinnon a adus victoria cu 35 de secunde înainte de final
21:06
VideoJurnal Antena Sport | Relax, băieţi!
21:02
VideoJurnal Antena Sport | Finala disperaţilor
1 Rezultatul istoric al Juliei Sauter, făcut zob în România: “Cea mai mare umilință pentru sportul românesc” 2 Florin Bratu, antrenor în Liga 1! Cu ce echipă este în negocieri avansate 3 Reacţia lui Meme Stoica după ce Florin Prunea l-a făcut “agarici” 4 Ilie Dumitrescu a anunţat cine este selecţionerul care stă pe banca României cu Turcia: “100%” 5 Julia Sauter, prima reacţie după ce a făcut istorie pentru România: “Wow, sinceră să fiu, nu m-am gândit niciodată la așa ceva” 6 Julia Sauter a intrat în istoria României la Jocurile Olimpice. Cea mai bună clasare la patinaj artistic feminin
Citește și