Sepsi – Viitorul 3-3. Spectacol în derby-ul play-out-ului. Gazdele au revenit, deşi au jucat cu un om în minus. Iancu a dat gol din nou

Antena Sport Publicat: 27 iunie 2020, 18:50

Gabi Iancu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FC Viitorul si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, disputat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, duminica 9 februarie 2019. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Ligii I, în care oaspeţii au condus cu 2-0 şi cu 3-1, scrie news.ro

Au marcat L. Fulop ’42, Vaşvari ’64 (penalti acordat pentru un fault în careu) şi Safranko ‘86 pentru gazde, respectiv Iancu ’11 (penalti acordat pentru henţ în careu), Ghiţă ’18 şi Matei ’58 pentru Viitorul.

Gazdele au rămas cu un jucător mai puţin în minutul 48, când a fost eliminat Carnat.

UPDATE Min. 90: FINAL DE MECI. Cele două formaţii au oferit un spectacol pe cinste.

UPDATE Min. 86: GOOOL Sepsi! Safranko egalează cu o lovitură de cap.

UPDATE Min. 64: GOOOL Sepsi! Vaşvari a marcat din penaltz.

UPDATE Min. 58: GOOOL Viitorul! Cosmin Matei marchează din pasa lui Gabi Iancu.

UPDATE Min. 42: GOOOL Sepsi! Fulop a marcat în minutul 42.

UPDATE Min. 17: GOOOL Viitorul! Virgil Ghiţă marchează spectaculos, din voleu.

UPDATE Min. 11: GOOOL Viitorul! Gabi Iancu marchează din penalty.

Sepsi şi Viitorul sunt cele mai în formă echipe din play-out.

ECHIPELE DE START!

Sepsi: Niczuly – Carnat, Bouhenna, Tincu, Fl. Ștefan – Vașvari – C. Popescu, I. Fulop, L. Kovacs, L. Fulop – Karanovic
Rezerve: Fejer – Achahbar, Velev, R. Deaconu, Celea, Safranko, G. Dragomir, Csiszer
Antrenor: Leo Grozavu

Viitorul: Căbuz – R. Boboc, Mladen, V. Ghiță, Cr. Ganea – A. Ciobanu, Artean, V. Achim – G. Iancu, Rivaldinho, C. Matei
Rezerve: Tordai – P. Iacob, Casap, Dussaut, L. Munteanu, G. Ganea, Chițu, De Nooijer, M. Dulca Antrenor: Gică Hagi

8:30 Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată meci profesionist 8:22 Dan Petrescu are un contract record la CFR Cluj! Anunţul făcut de Neluţu Varga: „Nu se compară nimeni cu el” 8:14 John Higgins, uriaş la Campionatul Mondial de snooker! E în sferturi după o revenire memorabilă în decisiv. Tabloul complet 7:37 VIDEOBogdan Lobonţ, lăsat cu mâna întinsă de Cristi Săpunaru. Moment ruşinos pentru antrenor, după Rapid – Craiova 1-2 0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!