Ilie Năstase tună şi fulgeră la adresa lui Djokovic. "Nu avea bani? S-a crezut deştept şi a păţit-o. Acum cred că s-a potolit!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 24 iunie 2020, 15:04

Comentarii
Ilie Năstase tună şi fulgeră la adresa lui Djokovic. "Nu avea bani? S-a crezut deştept şi a păţit-o. Acum cred că s-a potolit!"

Ilie Năstase, furios pe Novak Djokovic

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Românul nu înţelege de ce campionul de la Australian Open s-a încăpăţânat să joace tenis pe timpul pandemiei. În urma competiţiilor din Serbia şi Croaţia au mai fost testaţi pozitiv Grigor Dimitrov, Borna Coric și Viktor Troicki.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Novak Djokovic, atacat de Ilie Năstase

"Știa că e un risc când au fost atâția spectatori acolo. Acum cred că s-a potolit. Când toți ceilalți în lume sunt nebuni și el e deștept, uite că a pățit-o. Nu-i doresc nimănui să pățească ceva, dar dacă iei o astfel de inițiativă trebuie să ți-o asumi până la capăt.

Dacă toată lumea păstrează regulile și e adevărat ce se spune că virusul e foarte periculos, atunci trebuie să respectăm. Dar dacă nu vrei să respecți, trebuie să plătești. Ce-i trebuia lui Djokovic acest turneu? Nu avea bani? Nu putea să joace el singur cu un alt băiat? Turneul ăsta n-a folosit la nimeni, mai ales că nu era ceva oficial”, a declarat Ilie Năstase pentru Newsweek.

Atât Novak Djokovic, cât şi soţia lui, Jelena, au fost testaţi pozitiv cu coronavirus la revenirea în Serbia. Pe durata Adria Tour, numărul 1 ATP a făcut zeci de poze cu fanii şi a petrecut în club.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:00

VIDEOUruguay – Spania 0-1. Eroarea lui Muslera i-a eliminat pe sud-americani de la Mondial. Final cu scandal la Guadalajara

5:00

VIDEOCapul Verde – Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică în 16-imi pentru naţionala lui Joao Paulo. Bucurie uriaşă pe teren

4:30

VideoMarcelo Bielsa nu se joacă! L-a scos la pauză pe Muslera, după gafa uriaşă din Uruguay – Spania

3:57

VideoPortarul a “comis-o” incredibil în Uruguay – Spania. Alex Baena a profitat de gafa uriaşă şi a marcat

2:38

Ce se întâmplă cu Didier Deschamps? Anunţul făcut de francezi, după victoria la scor cu Norvegia

2:37

Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător”

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026? S-au stabilit şase meciuri 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 4 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 5 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB 6 În mijlocul Mondialului, tocmai a avut loc cel mai scump transfer din istoria Premier League
Citește și