Terry a strâns 500 de meciuri la Chelsea și a decis să își vândă chiar și un tricou cu semnătura lui Diego Maradona. De asemenea, a mai donat și un echipament al naționalei Angliei semnat de Michael Owen la Cupa Mondială din 2002.
John Terry's boot collection 😍
The former Chelsea skipper is auctioning memorabilia to raise money for charitypic.twitter.com/0myCL5sG3P
— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) April 17, 2020
John Terry are o colecție impresionante de ghete
John Terry le-a prezentat jurnaliștilor de la Sky Sports colecția sa de ghete. Una dintre ele chiar are o bucată din gazonul de pe Wembley în crampoane.
"Purtam o pereche în timp ce mă încălzeam, una în prima repriză şi una în repriza a doua. Apoi nu le mai purtam vreodată. Când se întind puţin, când sunt puţin mari, simt că pierd puţin din atingerea fină. De aceea îmi iau altele noi. Am făcut asta timp de 3 ani. Am decis să ofer ghetele fundaţiei Make A Wish, aşa că ei le pot vinde şi le pot licita", a spus Terry pentru Sky Sports.
Terry și alți sportivi încearcă să ajute Sistemul Național de Sănătate (NHS) din Marea Britanie, care este greu încercat de criza de Covid-19.
- Terry, donații impresionante în plină pandemie
- Fostul fundaș de la Chelsea și-a scos la licitație obiectele
- Terry are o colecție impresionantă de ghete
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- OFICIAL | Alex Băluţă a fost prezentat de Los Angeles FC! Heung-Min Son şi Hugo Lloris, noii săi coechipieri
- Kairat Almaty şi Pafos, calificări istorice în Champions League! Final de infarct în meciul echipei lui Vlad Dragomir
- Daniel Opriţa, “săgeţi” către conducere, după eliminarea Stelei din Cupa României: “Sunt frustrat, supărat”
- Andrei Nicolescu, anunţ despre transferul lui Adrian Mazilu la Dinamo: “Ne-am înţeles cu jucătorul”
- UTA a învins-o pe Steaua şi s-a calificat în grupele Cupei României