Ne-a lăsat muți! Gafa uluitoare a arbitrului a decis meciul din Ucraina: "Așa simulare nu am mai văzut de mult"

Antena Sport Publicat: 9 octombrie 2020, 17:27

Captură Prima TV

România a pierdut în Ucraina

Adrian Mutu țintea a treia victorie la rând pe banca naționalei de tineret, însă planurile i-au fost date peste cap de arbitru.

În minutul 79, arbitrul a acordat un penalty inexistent pentru Ucraina la un duel între Marin și Tsitaishvili. Deși nu a fost contact, arbitrul a dat penalty.

"La tineret a fost o simulare. Așa simulare nu am mai văzut de mult. Nu cred că am fi meritat victoria", a spus Ioan Andone la Digisport.

Meciul a fost arbitrat de kazahul Furkat Atazhanov, ajutat de Samat Tergeussizov şi Darkhan Tulegenov, iar cel de-al patrulea oficial a fost Grigoriy Moskovchenko. În următorul meci, "tricolorii mici" vor evolua pe 13 octombrie, la Giurgiu, cu Malta.

Programul tricolorilor U21 în preliminariile EURO 2021:

7:37 VIDEOBogdan Lobonţ, lăsat cu mâna întinsă de Cristi Săpunaru. Moment ruşinos pentru antrenor, după Rapid – Craiova 1-2 0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu