Închide meniul

EXCLUSIV | Gică Popescu: "Și Ghencea ar putea prelua meciuri de la Euro"

Antena Sport Publicat: 17 aprilie 2020, 11:37

Comentarii
EXCLUSIV | Gică Popescu: "Și Ghencea ar putea prelua meciuri de la Euro"

Gică Popescu vrea mai multe meciuri de la Euro în București

Ministrul Tineretului și Sportului, Ionuț Stroe, a anunțat deja că Bucureștiul este pregătit să organizeze mai multe meciuri la Campionatul European de Fotbal, competiție ce a fost amânată pentru anul 2021 din cauza pandemiei de coronavirus. Gică Popescu, care este ambasador al turneului final, susține că totul era destul de bine pus la punct chiar și pentru această vară.   

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Sunt convins că dacă organizam anul acesta Euro 2020, l-am fi organizat foarte bine şi am fi avut două dintre cele trei stadioane gata de antrenament", a spus fostul internațional, în exclusivitate pentru AntenaSport. 

Gică Popescu: "Și Ghencea ar putea prelua meciuri de la Euro"

Dacă Euro ar fi avut loc în această vară, așa cum era programat, Bucureștiul ar fi trebuit să găzduiască patru partide. Mai multe orașe din Europa, aflate pe lista organizatorilor, sunt puternic afectate de pandemia de coronavirus. Există șanse să renunțe la meciurile de anul viitor. 

"Având stadionul Ghencea terminat, ar putea fi preluate meciuri pentru Euro pe terenul Ghencea", a anunțat Gică Popescu, în exclusivitate pentru AntenaSport. 
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 5 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și