Este a doua oară în acest an când Marco Verratti a fost testat pozitiv. Mijlocașul italieni s-a infectat cu COVID-19 și în luna ianuarie.
"Ca urmare a ultimului test PCR Sars-Cov2, Marco Verratti este confirmat pozitiv. El va respecta izolarea şi va urma protocolul sanitar necesar", a anunţat PSG.
Suite au dernier test PCR Sars-Cov2, Marco Verratti est confirmé positif. Il va donc respecter l’isolement et est soumis au protocole sanitaire approprié.
— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) April 2, 2021
Marco Verratti, testat pozitiv cu Covid-19, ratează meciul cu Bayern Munchen
Verratti va absenta de la următorul meci al parizienilor, programat sâmbătă în Ligue 1 împotriva lui Lille. Italianul va rata și manșa tur cu Bayern Munchen din "sferturile" Champions League. Returul este programat pe 13 aprilie.
Verratti și-a revenit repede după ce s-a infectat prima dată cu COVID-19. Atunci, italianul a ratat doar două partide. Râmâne de văzut cât de rapid va prezenta un test negativ de această dată.
Marco Verratti este unul dintre cei mai importanți jucători din lotul lui Mauricio Pochettino. Mijlocașul de 28 de ani a jucat excelent în "dubla" din optimi cu Barcelona (5-2 la general pentru PSG).
PSG – Bayern Munchen, finala din "sferturi"
PSG și Bayern Munchen au fost protagonistele finalei din stagiunea precedentă. A fost 1-0 pentru bavarezi în ultimul act, disputat la Lisabona. Golul decisiv l-a marcat chiar un fost jucător al parizienilor, Kingsley Coman.
Cele două s-au mai întâlnit și în faza grupelor din stagiunea 2017/2018. Atunci, nemții și francezii și-au împărțit victoriile (PSG – Bayern 3-0 ; Bayern – PSG 3-1).
De-a lungul timpul, PSG și Bayern s-au întâlnit de 9 ori în UEFA Champions League. Bilanțul este unul aproape egal: 5 victorii pentru PSG, 4 succese pentru Bayern Munchen.
- Jucătorul a fost testat pozitiv
- Ratează meciul cu Bayern din Champions League
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Edi Iordănescu, scrisoare deschisă după plecarea de la Legia: „O călătorie fascinantă și plină de intensitate”
- Manuel Pellegrini propune o nouă regulă în fotbalul mondial. Ideea inovatoare: “Ar face sportul mai dinamic”
- Radu Drăgușin, veste proastă din Anglia. De ce are şanse minime să mai joace la Tottenham
- Revenire de senzație sau greșeală? Ce echipă l-a contactat pe Erik ten Hag, după despărțirea de Leverkusen
- Gică Popescu știe cum pot FCSB și Universitatea Craiova să câștige în cupele europene: “Să se calibreze”
































