Valentin Mihăilă i-a vrăjit pe italieni. Mesajul în limba română postat de Parma după golul înscris în meciul nebun cu Fiorentina

Antena Sport Publicat: 8 martie 2021, 12:23

Twitter Parma

Valentin Mihăilă a marcat primul gol pentru Parma

"Îşi deschide contul în Serie A", au scris italienii, în limba romănă, făcând aluzie la prima reuşită a fostului jucător al Universităţii Craiova. Ei au ataşat şi câteva poze cu bucuria atacantului.

Mihăilă a marcat în minutul 90 golul care îi putea aduce victoria Parmei, la Florenţa, dar gazdele au egalat în al patrulea minut al prelungirilor, din nefericire pentru echipa la care a evoluat şi Dennis Man.

Valentin Mihăilă, considerat "achiziția cu cel mai mare randament" de la Parma

Mihăilă a dat pasa de gol la reuşita de 2-2 a lui Kurtic şi a făcut 3-2 pentru oaspeţi în minutul 90. Un autogol a răpit însă primul succes al Parmei după mai bine de trei luni.

"Este achiziția cu cel mai mare randament. A semnat o pasă de gol și un gol, cel care ar fi putut reaprinde o flacără slabă de speranță, dar… știm cum a mers. Cu talentul său, și nu numai, va fi nevoie să joace din nou titular pentru Parma", a fost caracterizarea făcută de cei de la Parmalive.com pentru Mihăilă, care visează şi la debutul la echipa naţională. Mirel Rădoi l-a trecut în premieră pe lista convocărilor pentru meciurile de debut din preliminariile CM 2022.

Valentin Mihăilă este cotat de transfermarkt.de la 6 milioane de euro. În acest sezon, în 11 meciuri pentru Parma, el a marcat un gol şi a oferit şi două pase decisive.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa