Meci de coşmar pentru Dan Petrescu în Turcia! A fost egalat după ce Săpunaru a luat două galbene în 9 minute

Antena Sport Publicat: 3 februarie 2021, 14:09

Abaca Press via Hepta

Dan Petrescu

Kayserispor – Alanyaspor s-a terminat 1-1. Anton Maglica a marcat pentru echipa lui Petrescu, însă finalul avea să fie unul de coşmar pentru antrenorul român.

Mai întâi, Cristi Săpunaru a primit două cartonaşe galbene în numai 9 minute. La un minut distanţă de la eliminarea românului, Alanyaspor a egalat prin Giorgos Tzavellas.

Dan Petrescu are un palmares echilibrat pe banca celor de la Kayserispor. Două victorii, două înfrângeri şi o remiză.

Kevin Luckassen a debutat la Kayserispor

Kevin Luckassen a debutat la Kayserispor. Fostul atacant al celor de la Viitorul a fost introdus în minutul 66, în locul lui Maglica.

Kevin Luckassen a înscris nouă goluri în acest sezon de Liga 1. În total, acesta a marcat 14 goluri și a oferit trei assist-uri în campionatul României.

27 de ani are Kevin Luckassen, cel care a fost adus gratis de Viitorul de la Poli Iaşi. Printre alte echipe din CV-ul său se numără Ross County sau Slovan Liberec. Luckassen este cotat la 500.000 de euro, conform Transfermarkt.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa