Mircea Lucescu, pas uriaş către grupele Ligii Campionilor. Dinamo Kiev, victorie în deplasarea de la Gent. Haţegan a validat un gol cu ajutorul VAR

Antena Sport Publicat: 23 septembrie 2020, 21:08

Zuma Press / Jasper Jacobs via Hepta

Mircea Lucescu

Mircea Lucescu e aproape din nou de grupele UEFA Champions League, după victoria de la Gent. Haţegan nu i-a mai dat motive lui Lucescu să se ia de arbitraj. A validat cu ajutorul VAR primul gol marcat de Dinamo Kiev, prin Supriaha. De Pena a marcat în minutul 79, după ce Gent egalase prin Kleindienst, în minutul 41.

Mai mult, în minutul 53, Haţegan l-a eliminat de la Gent pe Bezus. Partida retur va avea loc pe 29 septembrie.

Celelalte rezultate din play-off-ul Ligii Campionilor

Molde a remizat acasă cu Ferencvaros, scor 3-3, revenind de la 0-2, dar şi după ce a condus cu 3-2. Au marcat James ’55, Eikrem ’65 şi Ellingsen ’83 pentru gazde şi Boli ‘7, Uzuni ’52 şi Kharatin ’87 (penalty) pentru Ferencvaros.

De asemenea, Olympiakos s-a impus cu 2-0 în faţa echipei Omonia, la Pireu. Au înscris Valbuena ’69 (penalty) şi El Arabi ‘90+2.

21:13 EXCLUSIVVictor Piţurcă nu concepe ca Gigi Becali să preia stadionul Steaua: „Să-şi vadă de echipa lui”! Replică dură pentru milionar 21:00 Bayern Munchen – Real Madrid LIVE TEXT (22:00). Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor. Echipele de start 20:24 Rapid – FCSB s-ar putea juca fără spectatori! Fanii „alb-vişinii” au aruncat cu torţe şi cu oltenii! Ce scrie în regulament 20:03 Thibaut Courtois, OUT de la EURO 2024! Decizia finală luată cu 54 de zile înainte de Belgia – România 19:37 „Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” Victor Angelescu, anunţ despre ceea ce urmează la Rapid: „Nu mă aşteptam!” 19:36 Walter Zenga a fost demis după 4 luni! Bilanţ catastrofal al fostului antrenor al FCSB-ului la ultima echipă! 19:10 EXCLUSIVPetrolul a primit interdicţie la transferuri! A treia echipă din play-out sancţionată de FIFA în această lună 18:53 Motivul pentru care Mihai Rotaru nu l-a felicitat pe Gigi Becali pentru câştigarea titlului! Patronul oltenilor a spus totul! 18:36 Vestea momentului despre Dennis Man! Răsturnare de situaţie anunţată de antrenorul Parmei 18:15 Daniel Pancu, fotografie de colecţie cu Gică Hagi: „În vizită de lucru la Rege” Vezi toate știrile