Pep Guardiola insista pentru aducerea deţinătorului Balonului de Aur în Premier League. L-a convins pe şeicul de la Manchester City să achite 100 de milioane de euro, dar mai are de aşteptat.
Lionel Messi rămâne la Barcelona
"Cine este netransferabil? Leo Messi. El ştie asta. Este cel mai bun jucător din lume. În aceeaşi situaţie sunt Ter Stegen, De Jong, Lenglet, Dembele. Chiar şi Griezmann.
Am vorbit cu Koeman, iar Messi este stâlpul proiectului său. Are contract până în 2021, vorbesc mult cu Leo şi cu tatăl lui. Este numărul 1! Nu există niciun dubiu că proiectul lui Koeman îl va avea şi pe Messi", a declarat preşedintele Barcelonei, Josep Maria Bartomeu, citat de Marca.
Lionel Messi este din 2004 la echipa de pe Camp Nou şi a bătut aproape toate recordurile catalanilor. A ajutat-o pe Barcelona să câştige 10 titluri, 6 Cupe ale Spaniei şi patru trofee ale UEFA Champions League. În ultimul sezon din La Liga, Messi a înscris 25 de goluri şi a fost cel mai bun marcator din Spania.
- Messi mai are contract cu Barcelona până în vara anului viitor
- A fost cel mai bun marcator în ultimul sezon din La Liga
- Manchester City era pregătită să plătească 100 de milioane de euro
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Germania – Portugalia 1-0. Florian Wirtz a deschis scorul în duelul pentru finala Nations League
- Pep Guardiola, mesaj de luptă înainte de startul Cupei Mondiale a Cluburilor! Antrenorul a pus ochii pe trofeu
- Jobe Bellingham calcă pe urmele fratelui său! Englezul s-a înțeles cu Borussia Dortmund
- Bruno Fernandes a reacționat după ce a refuzat-o pe Al Hilal! De ce nu a vrut să audă de milioanele arabilor
- Răzvan Marin a rămas fără antrenor la Cagliari! Davide Nicola a plecat de la echipă