Leipzig – Atletico Madrid 2-1! Calificare istorică pentru nemţi! Leipzig – PSG, prima semifinală din Champions League

Antena Sport Publicat: 13 august 2020, 20:50

Leipzig - PSG, prima semifinală

LEIPZIG – ATLETICO MADRID 2-1

Leipzig s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce a învins-o pe Atletico Madrid, scor 2-1. Golul calificării istorice a fost marcat în minutul 88, de Tyler Adams.

Pentru Leipzig a mai marcat Dani Olmo (51), în timp ce pentru Atletico a marcat Joao Felix (71).

În semifinale RB Leipzig va întâlni Paris Saint-Germain, care a trecut în sferturi de Atalanta, scor 2-1.

Tot la Lisabona vor avea loc, vineri şi sâmbătă, sferturile de finală FC Barcelona (Spania) – Bayern München (Germania) şi Manchester City (Anglia) – Olympique Lyon (Franţa).

Semifinalele au loc la 18 şi 19 august, iar finala în 23 august, de asemenea la Lisabona.

Min. 90+7: FINAL DE MECI! Calificare istorică pentru Leipzig în semifinalele UEFA Champions League. Nagelsmann face istorie pe banca nemţilor la doar 33 de ani.

Atacantul Marcos Llorente, de la Atletico, a atins mingea doar de cinci ori în prima jumătate de oră.

Min. 88: GOOOLLL Leipzig! Tyler Adams înscrie după un şut puternic şi îi aduce pe jucătorii lui Atletico în genunchi

Min. 70: GOOOLLL Atletico! Joao Felix înscrie de la 11 metri şi restabileşte egalitatea

Min. 50: GOOOLLL Leipzig! Dani Olmo trimite cu capul mingea în poartă după o fază superbă a nemţilor

Min. 34: Stefan Savic şi Marcel Halstenberg au nevoie de îngrijiri medicale după o ciocnire cap în cap.

Min. 1: A început meciul

Leipzig: Gulacsi – Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angelino – Sabitzer, Kampl, Laimer – Nkunku, Poulsen, Olmo

Atletico Madrid: Oblak – Trippier, Savic, Gimenez, Renan Lodi – Carrasco, Saul, Herrera, Koke – Diego Costa, Llorente

23:49 Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!” 23:22 CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă 23:07 „E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid! 22:40 LIVE VIDEOMarele Premiu de Formula 1™ de la Miami e ACUM, pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY 22:31 „Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte 22:24 Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt 22:05 LIVE VIDEOFamalicao – Benfica, ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Spectacol în Liga Portugal 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile Vezi toate știrile