Răzvan Lucescu, tot mai aproape de titlu în Arabia Saudită după un meci incendiar! Gomis, două goluri şi un autogol

Gal Dorin Publicat: 10 august 2020, 20:37

DPA Images / -

Bafetimbi Gomis

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu şi-a asigurat un avantaj de nouă puncte în faţa principalei rivale, Al Nasr, cu şase meciuri rămase de disputat din actualul sezon.

Al Hilal, final incendiar de meci

După ce echipa românului a reuşit să deschidă scorul în minutul 38 după un penalty executat de francezul Bafetimbi Gomis, norocul părea să fie cu Al Hilal.

Cu toate acestea, fostul fotbalist de la Lyon şi Marseille a revenit în prim-plan după pauză, atunci când şi-a trimis mingea în proprie poartă în minutul 53.

Finalul meciului a fost unul interzis cardiacilor. Al Fateh a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 84, iar Al Hilal a obţinut şi ea una la câteva secvenţe după.

Acelaşi Gomis şi-a spălat păcatele şi a executat cu siguranţă, aducându-l pe Răzvan Lucescu cu un pas mai aproape de titlu

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului