Astfel, conform sursei citate, Neymar va reveni la Barcelona în această vară. Iar suma tranzacţiei este una uriaşă. Astfel, Barcelona ar plăti 170 de milioane de euro pentru repatrierea lui Neymar.
Totuşi, cifra ar putea scădea dacă în operaţiune vor fi incluşi Antoine Griezmann sau Ousmane Dembele. Neymar este cotat la 128 de milioane de euro de site-ul Transfermarkt.
Neymar a jucat la FC Barcelona până în 2017, când a cerut activarea clauzei de reziliere a contractului său, de 222 de milioane de euro, pentru a pleca la Paris Saint-Germain.
Neymar, mesaj ferm pentru șefii lui PSG
Neymar și-a exprimat încă o dată dorința de a pleca de la PSG la Barcelona, anunță jurnaliștii de la Mundo Deportivo.
Brazilianul a răbufnit în vestiarul parizienilor și a avut un mesaj clar: ”Îmi doresc să merg la Barcelona!”. Rămâne de văzut în următoarele luni cum vor negocia catalanii și cei de la PSG acest transfer, care pare iminent la ora actuală.
- Neymar, liber să plece de la PSG
- Preţul tranzacţiei este uriaş
- Neymar a jucat până în 2017 la Barcelona
- Anglia - RD Congo e miercuri, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Belgia - Senegal e miercuri, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Caz șocant în Italia: Un star antrenat de Cristi Chivu, chemat în instanță după o presupusă relație cu o minoră
- Marius Marin a fost prezentat oficial la Al Nasr Dubai! A oferit și prima reacție: „Voi da totul”
- Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei
- Antonio Conte, deturnat din drumul spre naționala Italiei? Două propuneri colosale pentru tehnician
- Un club legendar din Italia se bate cu Liverpool pentru transferul lui Andrei Rațiu

































