Rivaldinho susține că Ianis a luat cea mai bună decizie când a decis să continue la Rangers, formație cu care a semnat pentru următoarele trei sezoane. De asemenea, brazilianul mărturisește că Ianis este cel mai bun fotbalist alături de care a evoluat.
Ianis Hagi, lăudat de Rivaldinho după transferul la Rangers
”Am o relație de prietenie foarte strânsă cu Ianis Hagi, pentru că el este un băiat calm. Nu știu ce s-a întâmplat în Belgia, era la un club puternic, dar cei de acolo nu i-au acordat timpul și încrederea de care avea nevoie. Dacă Ianis primește încredere, atunci el va fi dificil în meciurile care contează.
Este tânăr, talentat, iar Steven Gerrard i-a oferit ceea ce nu avea în Belgia. Mi-a spus că suporterii lui Rangers sunt extraordinari. Se simte foarte bine la Rangers, sunt convins că va reuși lucruri mari sezonul viitor. Ianis e un decar de top, cel mai bun fotbalist alături de care am evoluat”, a spus Rivaldinho, pentru DailyRecord.
Ianis Hagi și Rivaldinho au câștigat la Viitorul Cupa României la finalul sezonului trecut.
- Ianis Hagi, lăudat de un fost coechipieri
- Românul a semnat pe trei ani cu Rangers
- Ianis a fost lăudat de Steven Gerrard
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- Alex Mitriță, înger și demon în China! A ratat un penalty, dar s-a revanșat incredibil în duelul românilor
- Adrian Șut nu revine la FCSB! Mijlocașul, la un pas de un super-transfer într-un campionat de top
- Neymar a recunoscut că l-a pălmuit pe Robinho Jr: “A fost vina lui, iar eu am greşit şi mai mult”
- Neymar, un nou scandal la Santos! Fostul star de la Barcelona, acuzat că l-a pălmuit pe fiul lui Robinho la antrenament
- Americanii exultă după dubla de senzație a lui Louis Munteanu: „A început să arate ca un adevărat star”


































