Toţi cei şapte au fost asimptomatici şi au ieşit pozitivi la testele de sânge de la începutul pandemiei. În prezent, toată echipa este în afara oricărui pericol şi se poate pregăti normal pentru reluarea sezonului din LaLiga, programată pe 11 iunie.
În prima etapă, Barcelona va juca în deplasare cu Mallorca, pe data de 13 iunie.
Antrenamentele Barcelonei decurg normal
Luni, Quique Setien şi-a chemat toţi jucătorii la antrenamente, iar aceştia s-au putut pregăti în efectiv complet pentru prima oară. Până acum, Messi şi compania au fost obligaţi să se împartă în două grupuri de câte 14 la şedinţele de pregătire.
- Potrivit RAC1, cinci jucători ai Barcelonei au avut COVID-19
- Şi doi membri ai staff-ului tehnic au fost depistaţi pozitiv
- Barcelona a început antrenamentele de grup
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Zeljko Kopic, pe lista unui club din străinătate. Fostul antrenor de la Dinamo poate înlocui un campion mondial
- Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic
- Ofertă pentru Edi Iordănescu! Unde este dorit fostul selecționer după ce a refuzat CFR-ul
- Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
- Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci

































