Reacţia lui Joshua Kimmich după ce a îngenunchiat-o pe Borussia. "A fost cel mai frumos gol al carierei"

Iulian Focșăneanu Publicat: 27 mai 2020, 6:30

Comentarii
Reacţia lui Joshua Kimmich după ce a îngenunchiat-o pe Borussia. "A fost cel mai frumos gol al carierei"

Joshua Kimmich a înscris un gol cât un campionat

Kimmich a făcut unul dintre cele mai bune meciuri în tricoul campioanei Germaniei. A alergat 13.73 kilometri în cele 90 de minute şi a stabilit un record pentru Bayern. Din 2013, de când se înregistrează parametrii, niciun jucător nu a avut cifre mai bune!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Joshua Kimmich, eroul lui Bayern Munchen

Kimmich l-a învins Roman Burki cu un lob surprinzător. Elveţianul a încercat să respingă mingea, dar reacţia lui nu a fost suficientă.

"A fost, poate, cel mai frumos gol pe care l-am înscris în viaţa mea şi unul extrem de important. Nu am văzut că portarul era ieşit dintre buturi. Totuşi, ni s-a spus, înainte de meci, că Burki stă puţin în faţa liniei. Am zis să încerc şi, cu puţin noroc, mingea a intrat în poartă!", a declarat Joshua Kimmich imediat după meci.

Bayern are acum şapte puncte avans faţă de Dortmund, cu 6 etape înainte de finalul campionatului. 81 de goluri a marcat în această ediţie de Bundesliga.

"A fost un pas important pe care ne doream să îl facem. A fost un pic ciudat meciul după golul lui Joshua, ne-am dorit mult să muncim cât mai mult. A fost o victorie uriaşă, aici, la Dortmund", a reacţionat Thomas Muller.

Reclamă
Reclamă

Pentru starurile lui Hansi Flick urmează partida cu Fortuna Dusseldorf. Borussia Dortmund are deplasare la Paderborn.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

VIDEOArouca – Benfica 1-2. Victorie dramatică a echipei lui Jose Mourinho. Scandal după golul marcat în minutul 90+6

0:30

UPDATEOFICIAL | Două curse de Formula 1, anulate din cauza războiului! Decizia şefilor Marelui Circ

0:06

VIDEONe aşteaptă infernul în Turcia! Arda Guler a marcat un gol ireal de la peste 60 de metri

0:00

VIDEOMarele Premiu al Chinei LIVE VIDEO (09:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Kimi Antonelli, în pole-position

23:55 14 mart.

Zeljko Kopic, stupefiat de arbitraj, după eșecul cu Rapid: „Nu am văzut respectul față de Dinamo”

23:48 14 mart.

Adrian Porumboiu l-a făcut praf pe Istvan Kovacs, după Rapid – Dinamo 3-2: “Ruşinos! Numai dacă eşti beat nu dai fault”

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 4 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 5 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur 6 Aryna Sabalenka – Elena Rybakina, finala Indian Wells. Reeditarea ultimului act de la Australian Open
Citește și