George Pușcaș, lăudat de Pancu în presa din Turcia. Unde poate ajunge atacantul român din vară

Antena Sport Publicat: 12 mai 2020, 12:50

Comentarii
George Pușcaș, lăudat de Pancu în presa din Turcia. Unde poate ajunge atacantul român din vară

George Pușcaș, lăudat de Pancu în presa din Turcia. Unde poate ajunge atacantul român din vară

Jurnaliștii din Turcia scriu că atacantul român și-a dat acordul să plece la Fenerbahce, dar șefii turcilor trebuie să îi convină pe cei de la Reading cu o ofertă bună pentru fotbalist.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș, lăudat de Daniel Pancu în presa din Turcia

Fenerbahce l-ar vrea pe Pușcaș sub formă de împrumut, însă Reading vrea să îl cedeze definitiv pe atacantul român. Daniel Pancu, fostul antrenor al Rapidului, are doar cuvinte de laudă pentru Pușcaș.

”Ar fi un pas mare pentru George. Nu trebuie să facem comparații între Reading și Fenerbahce. Fener are zeci de milioane de suporteri. Transferă staruri mondiale și poate fi o rampă de lansare către un campionat mai puternic. Pușcaș este tânăr, puternic și poate deveni un mare jucător în viitor”, a spus Pancu, pentru Fotomac.

George Pușcaș mai are contract până în 2024 cu Reading

Englezii au probleme financiare din cauza pandemiei și rămâne de văzut pentru ce sumă s-ar despărți de atacantul ajuns în Championship pentru 8 milioane de euro.

Pușcaș a semnat un contract valabil până în 2024 cu Reading, echipă pentru care și-a trecut în cont 11 goluri și un assist, în 33 de meciuri.

Reclamă
Reclamă

”Oricând s-ar juca, important e să ajungem la momentul în care se joacă, să fim pregătiţi, să putem să câştigăm, astea este cel mai important, oricând s-ar juca, acum, mai încolo, noi să ajungem la momentul acela, să fim ok din punct de vedere fizic”, a spus Pușcaș, într-un interviu acordat pentru AntenaSport, la finalul lunii aprilie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:54

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Linz! A revenit în faţa unei foste semifinaliste la Australian Open

15:46

Serie A, mesaj în limba română după decesul lui Mircea Lucescu: “Alături de familia îndurerată”

15:43

“Una dintre cele mai bune prestații văzute de mine”. Superstarul care i-a vrăjit pe Henry și Carragher

15:23

Oraşul din România unde s-a declarat zi de doliu local, după moartea lui Mircea Lucescu

15:18

Dan Şucu a reacţionat, după ce Mircea Lucescu a murit: “Şi-a pus în slujba noastră până şi ultima picătură de energie”

15:00

Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a murit la 80 de ani! Doliu în fotbalul românesc și mondial 5 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 6 „E o lecție pentru toată lumea ce s-a întâmplat”. Gigi Becali, prima reacție după decesul lui Mircea Lucescu
Citește și