Mircea Lucescu îl sfătuiește pe un jucător să meargă la Juventus: ”Aș vrea să îl văd acolo!”

Antena Sport Publicat: 28 aprilie 2020, 15:24

Comentarii
Mircea Lucescu îl sfătuiește pe un jucător să meargă la Juventus: ”Aș vrea să îl văd acolo!”

Mircea Lucescu îl sfătuiește pe un jucător să meargă la Juventus: ”Aș vrea să îl văd acolo!”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Tuttomercatoweb a scris în mai multe rânduri despre interesul lui Juventus pentru Willian, actual jucător de la Chelsea, care însă ar vrea să plece din vară din Premier League. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Lucescu îl sfătuiește pe Willian să plece la Juventus

Mircea Lucescu l-a antrenat pe Willian la Șahtior și a avut o influență pozitivă în cariera brazilianului. 

”Aș fi foarte fericit dacă Willian se va duce la Juventus. Aș vrea să îl văd acolo. Va juca pentru una dintre cele mai bune echipe din Europa. A stat mulți ani la Chelsea și ar fi timpul pentru el să facă o schimbare”, a spus Lucescu, pentru Tuttomercatoweb.

Willian joacă la Chelsea din 2013, timp în care a câștigat Europa League (2019), titlul în Premier League (2015 și 2017), Cupa Angliei (2018) și Cupa Ligii Angliei (2015). 

Mircea Lucescu l-a vrut pe Gigi Buffon la Șahtior

Mircea Lucescu a dezvăluit că a fost la un pas să facă un transfer uriaș. În 2013, când o antrena pe Șahtior, Lucescu a vrut să îl ia pe Buffon.

Reclamă
Reclamă

"În 2013, am venit în Italia pentru a discuta cu agentul lui. Aveam o problemă cu postul de portar, aşa că m-am gândit la Buffon. Mă gândeam că este jucătorul potrivit. Nu ne temeam de concurenţă, eram de nivel european.

L-am respectat întotdeauna, dar din păcate nu l-am putut cumpăra pentru că a rămas să-şi urmeze visul: Liga Campionilor cu Juventus. După şapte ani de la această întâmplare, el încă joacă”, a spus Mircea Lucescu pentru TuttoJuve.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:18

AUR cere indemnizaţii de merit pentru componenţii Steaua 86

13:04

Egipt și-a anunțat lotul pentru Cupa Mondială. Mohamed Salah e vedeta “faraonilor”

12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

10:53

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Controversele de la Cupa Mondială

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și