După Alibec și Budescu, a venit rândul lui Maxim, care are deja 4 oferte din Turcia, el fiind împrumutat de Mainz la Gaziantep.
Marius Șumudică: ”Pe Maxim îl aplaudau colegii după 10 minute”
"I-am dat libertate lui Maxim. Nu mi-a trebuit mult, zece minute, să îmi dau seama ce poate. Îl aplaudau colegii. Mi-am dat seama că merită mult mai mult. Am stat cu el de vorbă. La primul meci a dat două goluri și pase de gol. A fost cea mai mare bucurie a vieții mele.
Alex Maxim este un băiat extraordinar, este talent. Este genul de jucător care… se naște talent. Venind din Germania, are o oarecare educație. El baza o are, stângul, dreptul, calitate mare. Sunt deja 3,4 echipe din Turcia care vor să îl transfere", a spus Şumudică, la Digisport.
Alexandru Maxim (29 de ani) este cotat de Transfermarkt la 1.6 milioane de euro. El este împrumutat la Gaziantep până la finalul sezonului, dar are contract cu Mainz până în vara lui 2021. De la venirea în Superlig, el a marcat două goluri și a reușit și un assist.
- Alexandru Maxim e împrumutat la Gaziantep până la finalul sezonului
- Internaționalul român are contract cu Mainz până în 2021
- Maxim a marcat în Turcia două goluri
- România - Canada e vineri, 5 septembrie, de la ora 21:00, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Laurențiu Reghecampf a debutat la Al-Hilal Omduran! Cum s-a descurcat echipa, la primul meci sub comanda românului
- Mesajul transmis de Vladislav Blănuță, după scandalul provocat în Ucraina. Ce a postat Dinamo Kiev
- Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut”
- „Tatăl meu a lăsat o moștenire aici”. Ianis Hagi a explicat motivele pentru care a ales să semneze cu Alanyaspor
- Fanii turci l-au cerut pe Ianis Hagi la Galatasaray, după transferul la Alanyaspor: „Aici trebuia să vii”