Închide meniul

Mănâncă fără control şi e în depresie după ce a ratat transferul la FCSB. A ajuns să joace la Industria Galda de Jos. "Mănânc mai mult pizza în oraş"

Antena Sport Publicat: 24 martie 2021, 6:51 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:13

Mănâncă fără control şi e în depresie după ce a ratat transferul la FCSB. A ajuns să joace la Industria Galda de Jos. "Mănânc mai mult pizza în oraş"

Cătălin Suciu a ajuns în liga a treia

Cătălin Suciu a fost aproape de un transfer spectaculos, în sezonul 2016-2017, la FCSB. Atunci, el evolua pentru Alba Iulia şi făcuse deja o impresie bună la echipa U17 a României. După şi-a dat acordul verbal să vină la echipa din Berceni, Alba Iulia a avut noi pretenţii şi totul a picat. Cu doi ani în urmă, depăşise bariera celor 130 de kilograme. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Transferul ratat a fost începutul prăbușirii. Am stat două săptămâni la antrenamente, apoi am plecat la convocare, la U19, și trebuia să semnez contractul când revin. Unirea Alba Iulia nu m-a mai lăsat să plec. S-a rupt ceva în mine, am început să nu mai pun preț pe fotbal și să mănânc necontrolat. Am rămas fără ambiție și nu m-am abținut de la nimic", a spus Suciu, citat de sport.ro. 

Cătălin Suciu joacă în liga a treia

Faptul că a început să ia mult în greutate l-a costat pe Suciu. Alba Iulia s-a despărţit de el şi a ajuns acum în Liga a treia, în Serie 4, la echipa din urbea natală, Industria Galda de Jos.

Pe de altă parte, la doar 22 de ani, Suciu îşi poate reveni, dar trebuie să renunţe la un obicei care nu îl ajută deloc. "Mănânc mai mult pizza în oraş", a dezvăluit acesta. Astfel, antrenamentele zilnice nu îl ajută pe căpitanul celor de la Industria Galda de Jos. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:45

Portugalia a câştigat Liga Naţiunilor la loviturile de departajare! Ronaldo, în lacrimi după un nou trofeu!

23:38 8 iun.

Mesajul lui Rafael Nadal, după ce Carlos Alcaraz l-a învins pe Jannik Sinner şi a câştigat Roland Garros 2025

23:35 8 iun.

Cristiano Ronaldo a marcat în finala Ligii Naţiunilor şi a stabilit un nou record! Borna 1.000, tot mai aproape

23:21 8 iun.

Daniel Pancu, prima reacţie după ce nu l-a convocat pe Cătălin Cîrjan la EURO 2025: “Sunt mai multe cazuri în istorie”

23:19 8 iun.

Reacţia lui Mihai Stoica după ce Lucescu a spus că regretă că nu i-a adus mai devreme la lot pe cei de la FCSB!

22:46 8 iun.

“Mi-a frânt inima”. Reacţia Simonei Halep, după finala istorică dintre Jannik Sinner şi Carlos Alcaraz de la Roland Garros

1 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 2 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 3 EXCLUSIVMircea Lucescu l-a surprins pe Gică Popescu după Austria – România! Sfatul pentru Il Luce: “Mai bine îi băgăm pe ei” 4 România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria 5 Mircea Lucescu l-a contrazis pe Gică Popescu, după Austria – România 2-1: “Probabil cel mai valoros jucător” 6 Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză
Citește și