Atac violent la Gheorghe Mustaţă, liderul ultraşilor FCSB: "Un prost care nu are ce face!" Derby-ul CSA Steaua – FCSB 2 a luat foc

Antena Sport Publicat: 11 martie 2021, 14:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Atac violent la Gheorghe Mustaţă, liderul ultraşilor FCSB: "Un prost care nu are ce face!" Derby-ul CSA Steaua – FCSB 2 a luat foc

Adrian Bumbescu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adrian Bumbescu l-a luat la ţintă pe Gheorghe Mustaţă, liderul galeriei celor de la FCSB şi care a fost extrem de vocal în conflictul dintre clubul Armatei şi echipa lui Gigi Becali. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, Bumbescu îl acuză pe Mustaţă că a încercat să provoace un conflict între Clubul Sportiv al Armatei şi foştii mari jucători ai Stelei. 

"Au jucat murdar în aceste ultime luni, au încercat chiar și pe mine și pe Sătmareanu să ne asmută asupra clubului, au făcut declarații că vor cei de la Steaua să ne dea afară. A zis un prost (n.r. – Gheorghe Mustață), care nu are ce face, dar nu e nimic adevărat.

Adrian Bumbescu: "Cum să bage fitile între mine şi Steaua, când eu sunt de o viaţă aici!"

Cum să bage fitile între mine și Steaua, când eu sunt de o viață aici? Am jucat și am antrenat zeci de ani la Steaua, sunt respectat la club și lucrurile se desfășoară normal. Dar lucrurile astea nu vor rămâne fără urmări. Or să se roage și ei de noi să joace pe noul stadion, dar, cât timp e litigiu, cât timp nu o să respecte deciziile tribunalului, nu or să joace în Ghencea.

Au făcut multe declarații prin presă, au pus multă presiune, dar nu au ce caută în Ghencea, în acest moment. Cu răutatea și aroganță nu vor câștigă nimic. Cu bună înțelegere era mai bine. Răutatea o să le strice. Au făcut multe lucruri urâte, și în privința suporterilor, și în privința stadionului, nu e momentul acum să discutăm, se știe de ce sunt în stare”, a spus Bumbescu pentru sport.ro. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:02

FC Barcelona – Athletic Club 2-0. Victorie lejeră pentru campioana Spaniei

23:54 27 aug.

Steaua Roşie, umilinţă în Europa League! A fost eliminată după ce a câştigat cu 3-0 în tur

23:41 27 aug.

Rezultat șoc în Europa League: Ferencvaros a călcat-o în picioare pe Trabzonspor! Românul Corbu l-a eclipsat pe Salah

23:14 27 aug.

Seară istorică! Doar trei țări nu au avut niciodată o echipă în grupele unei competiții europene! Până acum

23:10 27 aug.

Carlos Mora a fost eliminat după Ararat Armenia – Universitatea Craiova 1-0! Scandal uriaş după eliminarea oltenilor

23:07 27 aug.

Cea mai dură reacție după eliminarea Craiovei din Europa League: „Suntem de râsul lumii! Vai de mama noastră”

1 Pe ce bani îl transferă Universitatea Cluj pe Jovo Lukic la FCSB 2 Adevărul spus de Mihai Neşu, după ce soţia lui l-a părăsit şi s-a recăsătorit cu un om de afaceri 3 UPDATECristiano Bergodi a transferat la Universitatea Cluj portar de 1,97 metri. Şi Juventus l-a avut pe listă 4 Gigi Becali trebuie să plătească 3 milioane de euro pentru înlocuitorul lui Daniel Bîrligea la FCSB 5 Jucătorul alungat de Gigi Becali, ofertă de 1,8 milioane de euro! O nouă ţeapă luată de patronul FCSB 6 Farul Constanţa, un nou transfer. L-au dat pe 500.000 de euro!
Citește și