FC U Craiova – Mioveni 1-2. Craiova lui Mititelu, distrusă de Mioveni pe "Oblemenco". A primit două goluri într-un singur minut. Huyghebaert, autogol antologic

Antena Sport Publicat: 9 martie 2021, 17:58 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Captură Digisport

FC U Craiova a pierdut primul meci din acest sezon

Echipa antrenată de Ovidiu Stângă a deschis scorul prin Campagno, în minutul 52, şi nimic nu anunţa dezastrul din finalul meciului.

Mioveni a egalat prin Işfan din penalty, în timp ce peste doar un minut, Huyghebaert şi-a dat un autogol antologic. Aceasta a fost prima înfrângere pentru FC U Craiova într-un meci din campionat, după aproape un an şi jumătate. În urma acestui rezultat, FC U Craiova conduce în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu ASU Poli Timişoara, de pe locul 2, dar bănăţenii au un meci în plus. Csikszereda, Dunărea şi Viitorul Pandurii ocupă locurile 3-5, cu câte 28 de puncte. Petrolul, CS Mioveni şi Rapid sunt pe locurile 6-8, cu 27 de puncte fiecare.

Fanii FC U Craiova, spectacol total pe străzi

Înaintea meciului, fanii craiovenilor şi-au încurajat favoriţii la stadion, cu torţe, fumigene şi petarde, fără respectarea regulilor de distanţare. Acesta a fost al doilea meci jucat de echipa patronată de Adrina Mititelu pe arena Ion Oblemenco, primul în campionat.

0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo
30
21:35
Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani!