Tănase este golgheterul campionatului, iar Coman speră ca acesta să o ia pe urmele lui Dennis Man și să prindă cât mai repede un transfer afară.
Pentru Gigi Becali va fi foarte greu să-l mai țină pe Florin Tănase la echipă, din vară, ținând cont de faptul că golgheterul campionatului este monitorizat de cluburi precum Anderlecht, Olympique Marseille, Basaksehir, Trabzonspor sau New York City.
"Mă simt foarte bine când dă gol Tănase, sunt fericit pentru el, e golgheterul campionatului. Trage echipa după el, e căpitanul nostru, așa că sper să prindă un transfer foarte bun", a declarat Florinel Coman după meci.
26 de ani are Florin Tănase, fiind cotat la 3.000.000 de euro de transfermarkt.com. Căpitanul celor de la FCSB mai are contract cu echipa lui Gigi Becali până în vară lui 2022.
Florin Tănase este golgheterul Ligii 1
Florin Tănase este o adevărată "bestia nera" pentru Dinamo. A ajuns la 8 goluri în ultimele 7 meciuri disputate împotriva echipei din Ştefan cel Mare. Mai mult decât atât, în această perioadă a oferit şi 5 pase decisive pentru colegii săi.
În această ediție de campionat, Tănase traversează o forma excelentă, fiind golgheterul Ligii 1. "Decarul" celor de la FCSB a marcat de 15 ori, în 18 partide, și le-a oferit colegilor 3 pase decisive.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Florin Tănase este golgheterul Ligii 1
- Dinamo - FCSB 0-1
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani! Mesajul emoţionant al lui Florentin Petre: “Dinamo încă te strigă”
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
- Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”
































