Debut pentru Ante Vukusic în Dinamo – FCSB! Atacantul, aproape de o accidentare gravă la prima atingere de balon. Steliano Filip, eliminat

Antena Sport Publicat: 3 februarie 2021, 19:27

Captură Digisport

Ante Vukusivc a debutat la Dinamo

Ante Vukusic, atacantul adus în această iarnă de FCSB, a intrat pe teren în minutul 76, în locul lui Florinel Coman. Acesta a fost meciul de debut la FCSB.

Vukusic a fost aproape de o accidentare horror, chiar la prima atingere de balon. Steliano Filip a avut o intrare dură la Ante Vukusic, iar atacantul FCSB-ului a avut nevoie de mai multe minute penbtru a-şi revenit.

În minutul 86, Ante Vukusic a fost aproape de gol. Mingea şuată a fost deviată de Eşanu în bară.

Ante Vukusic, 28 de goluri în 50 de meciuri, înaintea transferului la FCSB

Toni Petrea îşi pune mari speranţe în atacantul croat. "L-am urmărit, mi se pare un atacant mobil, care speculează orice situație. Sper să marcheze cât mai multe goluri”, a transmis antrenorul lui FCSB.

Vukusic a semnat un contract pe 4 luni, cu opțiune de prelungire pentru încă 2 ani. La ultima echipă, Olimpija Ljubljana din Slovenia, Vukusic a înscris de 28 de ori în 50 de partide, în toate competițiile.

17:53 „Dacă faci iar tâmpenia asta…” Basarab Panduru îl avertizează pe Dan Şucu, după „revoluţia” anunţată la Rapid: „Asta e ţurcă” 17:45 Cristina Neagu, discurs războinic înaintea returului infernal cu Metz: „E nevoie de un meci perfect” 17:12 Siyabonga Ngezana a dezvăluit problemele cu care s-a confruntat când a ajuns la FCSB: „A fost primul şoc” 16:40 VIDEOEduard Ionescu, Elena Zaharia şi Ioana Sîngeorzan, victorii pe linie la Saudi Smash 2024, în AntenaPLAY 16:33 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 mai 15:44 Germania va avea 5 echipe în Liga Campionilor, în sezonul următor 15:26 Campionatul Mondial de hochei, două super-turnee de tenis de masă şi spectacolul fotbalistic sunt în mai, în AntenaPLAY 15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj Vezi toate știrile