Închide meniul

News Alert | Mircea Rednic s-a infectat cu noul coronavirus. Anunţul făcut de clubul lui Hagi

Antena Sport Publicat: 3 februarie 2021, 14:32

Comentarii
News Alert | Mircea Rednic s-a infectat cu noul coronavirus. Anunţul făcut de clubul lui Hagi

Mircea Rednic

Mircea Rednic, cel mai titrat antrenor din Liga 1, s-a infectat cu coronavirus. Anunţul a fost făcut de Viitorul pe site-ul oficial.  De asemenea, Sorin Rădoi şi Ştefan Preda au fost şi ei testaţi pozitiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"În urma unei noi testări Covid-19, efectuată marți de echipa noastră, rezultatele pentru antrenorul principal Mircea Rednic, antrenorul secund Sorin Rădoi și antrenorul cu portarii Ștefan Preda sunt, din păcate, pozitive!

Din această cauză, de comun acord cu antrenorul Mircea Rednic, care va conduce online ședințele de pregătire în următoarele două săptămâni, pe banca tehnică a echipei noastre vor sta, în această perioadă, alți doi antrenori din cadrul clubului nostru, Cătălin Anghel și Cristian Sava.

Precizăm, de asemenea, că toate celelalte teste efectuate marți, 02.02.2021, pentru jucători, staff-ul tehnic și administrativ sunt negative", se arată în comunicatul remis de Viitorul. 

Postul lui Rednic în pericol: ”Nici mie, nici lui Gică, nu ne place!”

Conform lui Popescu, Viitorul nu mai impune respect, iar acest lucru nu este pe placul lui Gică Hagi. Echipa ”Regelui” are 5 egaluri la rând.

Reclamă
Reclamă

Eu prefer să câştig un meci şi să nu fac atâtea egaluri, pentru că în momentul în care vin o serie de rezultate negative îţi pierzi speranţa, adversarul capătă încredere, începe să spere mai mult. Lucru care nu se întâmpla la noi.

Eram o echipă care impunea respect, toată lumea venea cu teamă la Constanţa, mereu jucau cu teamă contra noastră şi acest respect, din păcate, începe să se piardă. Lucru care nici mie, nici lui Gică, nu ne place”, a declarat Gică Popescu la Telekom Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:54 16 oct.
“N-am mai văzut aşa ceva” Mihai Stoica a spus ce s-a întâmplat la FCSB după ultima decizie a lui Gigi Becali!
23:31 16 oct.
Robert Ilyeș l-a desființat, după 2-2 cu CFR: „Nu se poate așa ceva! Primul tren și trimis la Budapesta”
23:26 16 oct.
VideoJurnal Antena Sport | Tatăl lor a concurat în Dakar, iar ei fac senzaţie la călărie
23:20 16 oct.
“A fost gol valabil” A egalat-o cu o scăriţă, în prelungiri, pe CFR şi crede că Găman nu i-a lăsat să câştige!
23:08 16 oct.
Andrea Mandorlini a criticat arbitrajul, după remiza cu Csikszereda: „Mult prea lejer acordat”
23:03 16 oct.
George Găman le-a anulat un gol ciucanilor, dar CFR s-a plâns şi ea de arbitraj: “Nu a fost penalty”
1 Adrian Mutu a dat lovitura! Anunţul oficial 2 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB: “Se uită Meme” 3 VIDEORomânia a învins Serbia şi la masculin şi la feminin! Tricolorii şi tricolorele, în sferturi la European 4 Situație scandaloasă în finalul meciului Csikszereda – CFR Cluj! George Găman le-a anulat un gol ciucanilor 5 “Dinamo intră în Cartea Recordurilor”. Inițiativa fabuloasă în care se implică alb-roșiii la derby-ul cu Rapid 6 Veste uriaşă pentru Florin Niţă
Citește și