Închide meniul

"Vă aşteptăm cu oferte!" Jucătorul Viitorului, pus pe tavă pentru o rivală. Gică Popescu: "Ne-am bucura să luaţi titlul cu fotbaliştii noştri"

Antena Sport Publicat: 24 ianuarie 2021, 11:07

Comentarii
"Vă aşteptăm cu oferte!" Jucătorul Viitorului, pus pe tavă pentru o rivală. Gică Popescu: "Ne-am bucura să luaţi titlul cu fotbaliştii noştri"

Declaraţiile făcute de Gică Popescu

"Vă aşteptam cu oferte! Veniti cu oferte, noi suntem dispusi sa discutam despre oricare jucători şi ne-am bucura ca după aceea să ieşiţi campioni cu jucătorii noştri", a spus Popescu, după Craiova – Viitorul 1-1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Măţan, cale liberă spre Craiova

Măţan a adunat 18 meciuri în toate competiţiile pentru Viitorul şi a marcat un gol, oferind şi cinci pase decisive. El a mai fost dorit de olteni şi în 2020. 

"Pentru Măţan avem ofertă de la Craiova, dar nu ne-am înţeles, suntem departe de ce oferă ei şi ce solicităm noi. Mai este timp. Până mâine la 12 noaptea, când se încheie perioada de transferuri, se poate întâmpla orice”, spunea acelaşi Popescu, în octombrie 2020.  

Universitatea Craiova e pe locul 3 în Liga 1

Universitatea Craiova este pe locul 3 în Liga 1, la 6 puncte de liderul FCSB. Oltenii vin după patru egaluri consecutive şi au fost depăşiţi şi de CFR Cluj.

"Ar fi un lucru extraordinar pentru suporterii Craiovei să ia titlul. Lipsesc deocamdată rezultatele. Aveţi antrenor bun, conducere foarte bună, Cârţu care e un om care e istoria fotbalului craiovean şi care e omul potrivit la locul potrivit", a mai spus "Baciul". 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:52
Real Madrid, aproape să se despartă de unul dintre starurile echipei. Anunţul presei din Spania
10:50
Controverse înainte de meciul care îl poate trimite pe Olăroiu la Mondial. Răspunsul selecționerului EAU
10:04
Lovitura dată de Gigi Becali. Profit uriaş pentru patronul FCSB-ului: “100 de milioane de euro”
9:59
San Marino nu depinde doar de eșecul cu România pentru a merge la barajul de Mondial. Calculele calificării
9:33
“Ianis Hagi sau Nicolae Stanciu?” Cine va fi căpitanul naţionalei la meciul cu Bosnia: “E primul lucru pe care îl face”
9:28
Christian Horner, gata să producă un “cutremur” în Formula 1. E în discuții cu o mare rivală a lui Red Bull
1 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 2 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 3 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus” 4 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 5 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 6 EXCLUSIVMircea Lucescu, anunţ despre plecarea de la naţională după victoria uriaşă cu Austria: “Las pe altcineva”
Citește și