Închide meniul

"Sunt transferat zilnic la toate echipele din Europa". Dennis Man nu a mai rezistat şi a răbufnit după meciul cu Voluntari: "Oamenii se răzbună pe mine!"

Alexandru Ivan Publicat: 22 ianuarie 2021, 19:43

Comentarii
"Sunt transferat zilnic la toate echipele din Europa". Dennis Man nu a mai rezistat şi a răbufnit după meciul cu Voluntari: "Oamenii se răzbună pe mine!"

Dennis Man, categoric după FCSB - Voluntrai 2-1

Dennis Man a înscris și de această dată și a ajuns la 14 goluri în acest sezon de Liga 1. Atacantul lui FCSB s-a arătat supărat pe speculațiile despre plecare lui la unul dintre granzii Europei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man: "Sunt transferat la toate echipele din Europa"

"Nu știu de nicio ofertă, sunt transferat zilnic la toate echipele din Europa. Nu eu sunt de vină pentru ce se întâmplă. Oamenii se razbună pe mine, nu mă gândesc la un transfer. Ceea ce se scrie nu este problema mea, eu îmi văd de treabă. Știți și dumneavoastră ce se scrie", a declarat Dennis Man.

Jucătorul lui FCSB a recunoscut ca a resimțit oboseala după partida din etapa trecută cu Viitorul. Man a vorbit și despre gestul său de după marcarea golului de 1-0, când i-a dedicat reușita lui Mihai Pintilii.

"Importante sunt cele trei puncte, s-a simțit oboseala de la meciul trecut, au fost puține zile de recuperare. Este mai greu să te menții pe primul loc decât să aungi acolo, este important acum că am mutat presiunea pe CFR Cluj. 

Pintilii trece prin momente grele cu familia lui, suntem toți alături de el, îi dedicam această victorie", a spus Dennis Man.

Reclamă
Reclamă

Dennis Man a atras atenția mai multor cluburi uriaşe, printre care Barcelona, Manchester City și Sevilla. Fenerbahce, Parma, Monaco, AS Roma și Zenit sunt celelalte echipe care şi-au trimis scouterii să îl urmărească pe golgheterul Ligii 1.

Dennis Man: "CFR Cluj are un lot numeros. Se descurcă și fără Djokovic"

Întrebat despre transferul lui Damjan Djokovic la Rizespor, Dennis Man a făcut o remarcă tăioasă la adresa rivalilor din Gruia.

"Rămânem concentrați pe ce avem de făcut, să ne ajute Dumnezeu să ieșim campioni la final. CFR Cluj are un lot valoros și numeros, cu jucători buni. Nu cred că plecarea lui Djokovic este o problemă. Important este să ne câștigăm jocurile și să punem puncte peste CFR în clasament", a adăugat Man.

Reclamă

Dennis Man este cel mai valoros jucător din Liga 1. Site-ul de specialitate transfermarkt i-a oferit o cotă de 6,5 milioane de euro. 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:01
Pentru Neluţu Varga a fost o afecere profitabilă, acum pleacă în Anglia pe 10 milioane de euro? Anunţul englezilor
20:59
Mohamed Salah și Arne Slot s-au împăcat! Starul de pe Anfield, inclus în lotul pentru meciul cu Brighton
20:39
VideoJurnal Antena Sport | Fericirea are chipul fanilor
20:31
VideoJurnal Antena Sport | Moş Crăciun intră la Dinamo
20:30
LIVE SCORECFR Cluj – Csikszereda 1-0. Deschidere de scor pentru echipa lui Daniel Pancu
20:09
Gigi Becali spune că l-a descoperit pe “noul Hagi”. A făcut mutarea pe loc: “Vine!”
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
Citește și