"Nu m-am preocupat să zic aşa de lucrul acesta (n.r. – oferte). Având în vedere că jucăm din 3 în 3 zile nu prea am timp să discut despre lucrurile acestea cu agenţii mei. Am pornit la un drum aici, cred că suntem pe un drum bun, vreau să continui pentru că consider că putem să facem figură frumoasă anul acesta aici la Gaziantep.
Avem o echipă bună, avem stabilitate din acest pucnt de vedree, pentru că toţi jucătorii sunt mulţumiţi şi îmi doresc să termin sezonul aici, să terminăm foarte bine sezonul, de ce nu să fim surpriza campionatului, iar din vară vom vedea ce se va întâmpla având în vedere că mai îmi rămâne un an de contract", a spus Maxim, pentru TelekomSport.
Alexandru Maxim, de neoprit în Turcia
Alexandru Maxim a marcat golul lui Gaziantep FK în meciul pierdut, scor 1-2, cu Sivasspor, în etapa a 18-a a campionatului Turciei.
Mijlocaşul de 30 de ani cotat la 2.6 milioane de euro a ajuns la 9 goluri marcate în cele 18 meciuri adunate în toate competiţiile acestui sezon excelent al lui Gaziantep.
Helmut Duckadam este invitatul lui Cătălin Oprişan la emisiunea AS.ro LIVE, luni dimineaţă, de la 10:30. Emisiunea poate fi urmărită pe www.as.ro/live
- Alexandru Maxim e cotat la 2.6 milioane de euro
- Maxim a marcat 9 goluri în acest sezon
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”