Mutarea șoc făcută de Toni Petrea înaintea derby-ului cu CFR Cluj! Coman, OUT din prima echipă! Pe cine a băgat în locul lui

Antena Sport Publicat: 13 decembrie 2020, 16:50 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

SPORT PICTURES via Hepta

Florinel Coman

Deși toată lumea se aștepta ca Florinel Coman să fie titular în derby-ul cu CFR Cluj, Toni Petrea a decis ca ”Mbappe de România” să fie doar rezervă. Cel mai probabil, nu a vrut să se riște o nouă accidentare. În partida din etapa trecută cu UTA, Florinel Coman a jucat primele minute după o pauză de aproape 3 luni. Florinel Coman a suferit o accidentare la gleznă, în meciul de poveste cu Backa Topola. A fost cea mai gravă accidentare din cariera jucătorului de 22 de ani.

Octavian Popescu, titular în derby-ul cu CFR Cluj

În locul lui Florinel Coman, Toni Petrea a decis să îl titularizeze pe puștiul Octavian Popescu, despre care Dumitru Dragomir a spus că este cel mai talentat din ultimii 30 de ani.

Petrea a luat o decizie surprinzătoare și în apărare. A decis să în titularizeze pe Briceag, deși Ovidiu Popescu era anunțat în prima echipă pe acel post.

Echipa de start a FCSB în derby-ul cu CFR Cluj

Vlad – Creţu, Cristea, Miron, Briceag – Ovidiu Popescu, Vînă, Olaru, Moruţan – Man, Popescu

CFR Cluj – FCSB, meci din etapa a 13-a din Liga 1, se va disputa duminică, de la ora 21:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă 4

Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

Live Antena Sport

Marius Ştefănescu a răspuns acuzaţiilor făcute de Dan Şucu. I-a dat replica după transferul la FCSB: „Răutăţi! E urât!”

9:33

Brazilia – Costa Rica 0-0. Debut ratat de Selecao la Copa America

9:27

Luciano Spalletti, după ce Italia a egalat Croaţia în al optulea minut al prelungirilor: „Am meritat calificarea”

8:51

Gigi Becali i-a dat de gol pe şefii FRF! Ce primă au primit tricolorii la EURO 2024: „Atât a luat fiecare jucător!”

8:40

Gest incredibil făcut de slovaci înainte de meciul decisiv cu România: au chemat bucătarul la conferinţa de presă

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 VIDEODavid Popovici s-a calificat în finala probei 100 de metri liber, în direct pe Antena 3 CNN şi în AntenaPLAY (miercuri, 19:52) 3 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 4 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosală 5 Portugalia – Cehia 2-1. Portughezii au marcat golul victoriei în prelungirile meciului. Debut cu dreptul pentru Ronaldo la EURO 6 Ce cotă incredibilă are România la calificarea în „optimile” EURO 2024. Tricolorii, lideri în Grupa E după ce au umilit Ucraina