"În primul rând, e un băiat extraordinar. Are un caracter excelent, e un coleg de echipă bun. Foarte pozitiv în vestiar. Un tip corect. Fotbalistic, e tipul de jucător care aduce un plus pe faza ofensivă. Centrează cu ușurință, uneori chiar finalizează cu șut acțiunile sale.
Iar din punct de vedere tactic, e disciplinat, te poți baza pe el. Are calitatea să se impună la FCSB, eu așa cred. Acum, va depinde de modul în care va fi acceptat de colegi și dacă se va impune în grup. Are calitățile necesare să joace titular. Face parte și din echipa națională. Este experimentat și cunoaște în detaliu campionatul nostru", a spus Andone, la gsp.ro.
Risto Radunovic are 6 meciuri în naționala Muntenegrului
Radunovic a ajuns la Astra în 2017, dar, până atunci, evoluase pentru Borac Cacak și Podgorica. Acesta a ajuns și în naționala Muntenegrului (6 selecţii), în urma evoluțiilor bune din tricoul giurgiuvenilor.
FCSB are acum patru fundaşi stânga în lot, Panțîru, Soiledis, Briceag și Stan. Totuşi, ultimul nu ar trebui pus la socoteală, ţinând cont că el a căzut în dizgraţia lui Gigi Becali şi nu va mai prinde echipa lui Toni Petrea.
- Gigi Becali a plătit 400.000 de euro pentru transferul unui internaţional
- Fundaşul stânga are şase selecţii la naţionala Muntenegrului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”































