Fără Andrei Burcă, Paulo Vinicius și Cestor, problemele au fost mari la Roma, unde CFR a pierdut cu 0-5. Astfel, Neluţu Varga s-a mişcat rapid şi a ajuns la un acord cu Zunic, susţine prosport.ro.
CFR Cluj transferă un fundaş pentru Dan Petrescu
Manea și Ciobotariu au fost soluţiile încercate de Dan Petrescu, dar antrenorul nu a fost mulţumit de rezultat. De altfel, "Bursucul" le-a cerut întăriri în mai multe rânduri conducătorilor.
"E greu să nu ai jucători. Lotul de UEFA este foarte slab în momentul de față. Eu am tras un semnal de alarmă. Șansele de calificare sunt foarte mici. Ar fi un miracol să mai facem vreun rezultat pozitiv”, a răbufnit Dan Petrescu după umilința cu Roma.
Din câte se pare, ruptura dintre cele două părți este definitivă, iar Petrescu va pleca de la CFR, chiar dacă oficialii încearcă să îi facă pe plac. Dan Petrescu are două oferte importante, dar şi o clauză de reziliere de două milioane de euro. Rămâne de văzut dacă Petrescu şi Varga vor ajunge la un numitor comun.
- Dan Petrescu acuză lipsa de jucători din lotul celor de la CFR
- Ivica Zunic va semna cu CFR
- FCSB - Shkedija e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 30 iulie, de la 20:30
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gloria Buzău se va desfiinţa: “Managementul clubului a fost defectuos”. Şi jucătorii străini au fost criticaţi
- Cum vrea Dinamo să o bată pe FCSB. Andrei Nicolescu, dezvăluiri înaintea Derby de România: “Nu contează nimic”
- Gigi Becali a dat verdictul! Singura echipă cu care se bate FCSB la titlu. Ironii la adresa celor de la Rapid
- “Vreau să scap de el!” Gigi Becali întăreşte rivala CFR Cluj. Jucătorul de la FCSB care ajunge în Gruia
- Titularul la care Mirel Rădoi a vrut să renunţe! Conducerea Craiovei s-a opus vehement. Dezvăluiri din interior