Închide meniul

EXCLUSIV | Veste bună pentru FCSB! LPF ia în calcul amânarea meciului cu FC Argeș: ”Obiectivul nostru este să avem cât mai multe echipe în Europa”

Silviu Corneanu Publicat: 18 septembrie 2020, 8:07 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:36

Comentarii
EXCLUSIV | Veste bună pentru FCSB! LPF ia în calcul amânarea meciului cu FC Argeș: ”Obiectivul nostru este să avem cât mai multe echipe în Europa”

FCSB vrea amânare meciului cu FC Argeș

AS.ro a luat legătura cu Liga Profesionistă de Fotbal, iar secretarul general, Justin Ștefan a lăsat de înțeles că LPF va accepta amânarea partidei, în momentul în care va veni solicitarea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Justin Ștefan: ”Vrem cât mai multe echipe în cupele europene”

Nu am primit nicio hârtie oficială. Analizăm situația, până la urmă, unul dintre obiectivele noastre este să avem cât mai multe echipe în cupele europene. 

Trebuie să cântărim și aspectul ăsta. În decizia pe care o vom lua va cântări și faptul că vrem cât mai multe echipe în cupele europene”, a declarat Justin Ștefan pentru as.ro.

14 jucători indisponibil are FCSB pentru meciul cu FC Argeș, din Liga 1, care ar trebui să se dispute duminică, de la ora 21:30.

Justin Ștefan, impresionat de FCSB

Justin Ștefan a fost impresionat de sacrificul pe care l-au făcut cei ”14 eroi” în meciul din Serbia, când FCSB s-a impus în fața celor de la Backa Topola, după un thriler cu 21 de goluri, 6-6 și 5-4, după loviturile de departajare. Meciul a intrat în istoria fotbalului.

Reclamă
Reclamă

14 eroi au reușit să câștige meciul ăla. A fost greu, dar important este că s-au bătut până la capăt.

Testele le-au făcut pe 8. O să facă pe 22, dar ei (n.r. – FCSB) vor face și luni teste pentru meciul de cupele europene”, a mai spus Justin Ștefan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:14
Luka Modric i-a cucerit pe italieni, după debutul oficial la AC Milan: „E deja un idol pe San Siro”
9:56
Ruben Amorim, ironizat pentru declaraţiile date după Manchester United – Arsenal 0-1! A stabilit şi un record negativ
9:42
Cum a descris Daniel Pancu revenirea Rapidului din derby-ul cu FCSB: „Jocul greșeală așteaptă”
9:12
„Știam că nu joacă așa”. Andrei Borza a spus cum a reușit să-l „păcălească” pe Siyabonga Ngezana în Rapid – FCSB 2-2
9:06
Iga Swiatek – Jasmine Paolini, finala turneului de la Cincinnati! Decizia surprinzătoare luată de organizatori
8:56
FotoNeymar a început să plângă după umilinţa carierei! Echipa lui Coutinho a învins-o pe Santos cu 6-0
1 Gigi Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs după Rapid – FCSB 2-2: “Aşa se joacă fotbalul?” 2 Mamadou Thiam a luat decizia finală, după ce Gigi Becali l-a pus pe lista de transferuri. Ce le-a spus şefilor de la U Cluj 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gafă uriaşă în Csikszereda – Universitatea Craiova! Stevanovic şi Silviu Lung Jr, protagoniştii autogolului sezonului 5 Cât valorează acum Andrea Compagno, pe care Becali l-a cedat pentru 120.000 de euro! Tocmai a reuşit o “dublă” 6 Ce s-a întâmplat cu Adrian Şut? Motivul pentru care nu e în lot pentru derby-ul Rapid – FCSB
Citește și