Închide meniul

Hagi a rupt tăcerea după ce şi-a dat demisia de la Viitorul: "Nu am nicio ofertă!" Ce spune despre posibilitatea de a prelua şefia FRF

Antena Sport Publicat: 9 august 2020, 17:24 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:11

Comentarii
Hagi a rupt tăcerea după ce şi-a dat demisia de la Viitorul: "Nu am nicio ofertă!" Ce spune despre posibilitatea de a prelua şefia FRF

Gică Hagi şi-a dat demisia de la Viitorul

"Regele" spune că nu are nicio ofertă şi nici nu se grăbeşte să preia o altă echipă. Hagi a demisionat de Viitorul după înfrângerea cu Hermannstadt, scor 0-3. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Culmea e că am luat-o (n.r.- decizia de a demisiona de la Viitorul din funcţia de antrenor) când nu avut foarte multe clare şi concrete, foarte bune. Acum momentan nu am nimic. Doar am luat decizia că aşa e bine, să aduc ceva proapsăt, care să vină cu ideile lui, toate acestea în filosofia clubului, toate în principiile noastre, să ducă în continuare lucrurile.

A zis bine şi Gică. Voiam puţină linişte, voiam să stau cu familia, mai vreau să stau şi eu cu copiii, îmi cresc copiii şi vreau să stau cu ei, să mai vorbesc. Chiar dacă a fost pandemia şi am avut timp să vorbesc, aş vrea şi eu să mă bucur puţin. Nu ştiu, puţin mai mult, puţin mai scurt. Vedem cum va fi, vedem ce se va întâmpla”, a spus Gică Hagi la Telekomsport

Hagi, despre posibilitatea de a prelua şefia FRF

Gică Hagi a respins varianta de a prelua şefia FRF. 

Nu, nu! (n.r- râde) Nu mă cunoaşteţi, îmi pare rău, nu mă ascultaţi, ori nu doriţi, ori neglijaţi. Eu v-am transmis întotdeauna mesaje concrete. Nu sunt în barcă cu nimeni pentru că am fost lider, eu construiesc, eu sunt antrenor, mie îmi place meseria partea tehnică, nu-mi place partea administrativă, nu sunt cu lucrul acesta. Când cineva crede că are nevoie de un manager poate să se gândească la acest lucru, mie îmi place terenul, îmi place să produc jucători, îmi place să antrenez.

Reclamă
Reclamă

N-am avut niciodată lucrul acesta şi nu-mi place să fac mai multe lucruri. Eu sunt pe o direcţie şi îmi place şi atunci poţi să devii cel mai bun. Chiar dacă am condus clubul şi ar trebui să fac şi munca administrativă şi am învăţat lucruri, dar sunt lucruri pe care le-am învăţat pentru mine ca şi mananger ce trebuie să cer pentru că şi eu am făcut greşelile mele ca antrenor pentru că la început eram antrenor. Am gândit cu inima şi n-am gândit profesional bine, de alegeri, viaţa e făcută din decizii şi la la început am luat două sau trei decizii care n-au fost bune", a mai spus Hagi pentru sursa mai sus citată. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:19
Steven Gerrard, verdict în scandalul de la Liverpool provocat de Mohamed Salah: “Cu toții ne-am pierdut mințile”
17:10
Simona Halep s-a antrenat cu Jannik Sinner. Mesajul superb postat de Darren Cahill
17:06
VIDEOMoment dramatic în Anglia în minutul 95. Trei ocazii imense într-o singură fază, ultima tragicomică
16:55
Surpriză la Real Madrid, în ziua meciului cu Manchester City. Ce se întâmplă cu Kylian Mbappe
16:42
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 10 decembrie
16:42
Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 6 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism”
Citește și